Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Witchi yakından tanıyoruz  (Okunma sayısı 2486 defa)

Genel Yetkili Hacı
19.01.2012 | 22:27 | Beğeni: 0
Bu kılasın yetenekleri arasında zehirli ok atmaktan tutunda , ruhlar aleminde gezinme olayı var, nazar büyüsü yapabiliyorsunuz, dairesel aoe yavaşlatma büyüsü var ve başka uzak mesafe yeteneği olarak sıkça kullanılacak olan alev olup kor haline gelerek düşmanınızı yıkacak tehlikeli büyüleri olucak arkadaşlar. Çeşitli büyülerden faydalanan özünde şamanizmi barındıran bu karakter çok güçlü bir PvP karakteridir. Diyelimki mananızı zombi köpeklere harcadınız ve alt sınırlarda, buna rağmen hala kalabalık düşmanlarınıza kolaylıkla bir çok karşı koyma teknikleri mevcut. Düşmanların dövüşlerine ve yaptıklarını boşara çıkaran yeterince büyüye bu karakterimiz sahip, yani yor sonra saldır bir nevi.

 Hex
 Nazar büyümüz namı değer 'Hex' ile neler yapılıyor karşımızdaki düşmanı polymorph yapıyoruz, bu nedemek mesela domuza çevirebiliyoruz. Wow'daki mage kuzu muhabbeti. Bu karakterle PvP yaparken kendinizi ister istemez kovalarken sürekli domuz formunda bulabilirsiniz. Çok düşük canı varken bile, güçlü diğer karakterler peşine düştüğünde ölebilirler, buda onun güçlü bir karakter olduğunu yansıtıyor. Nazar büyüsü multi-personda oyun aleyhinizeyken lehinize sonuç verdirebilecek güçlü bir büyü olduğunu kanıtlamış niteliktedir. Gurupta başka bir Witch Doctor'la karşılaşırsanız hangi gurupta favori Witch Doctor oyuncası varsa genellikle karşılaşma onun takımının lehine biter, çünkü nazar büyüsü tek bir düşmanın dövüş kabiliyetini ortadan kaldırmakla kalmaz Wizar ve Barbarianın düşmanın bu formunda yapacağı hasar %100 daha fazlalaşır ve 1-2 vuruşta düşman ölür. Bir nevi takımın kaderi takımdaki bu karakterin varlığına çok bağlıdır. Mesela Hexle Barbarian'a hasar verirken mouse kordinasyonu önemlidir. Hareket halindeki Barbarı yakalayınca mousela avatarı değişir ve clickleyerek domuza çevrilir. Gerçekten hızlı bir şekilde düşman karakteri ekranda takip gerektiriyor, hasarlardan kaçarken ve damage yaparken mouse hakimiyeti bu karakterde çok önemli.Bir çok kişi mousela tıklamaya çalışırken Barbarianın ölümcül vuruşuylada karşılaşabilir.

Poison Dart
Çok can yakan bir zehirli ok vuruşu yapmak isteriz tabi. Oku fırlatırsanız düşmana damage'i çok can yakar ilk vuruşta 700-1800 damage verirke 200 ve biraz üzeri canından 1-3 damage yavaş yavaş gider. Bu skillden 3 tanesi düşmanınızı çok rahat yere serer.Tek bir sorunu var bu zevkli büyünün çok uzun cast süresine sahip olması ama range'i fazla olduğu için cast süresi normaldir.Benim gördüğüm kadarıyla bu büyüyü yaparken koşmadan bu olay pek tutmuyor oku attıktan sonra kendinize koşup uygun yer edinmeniz gerekiyor.

Spirit Walk
Ruhlar aleminde gezmek büyüsü nefret edilecek birşey.Bu büyüyü yapmak için sabit durmanız gerekir pelerininize sahipken sizi görünmez kılar bulunduğunuz yerde transa geçersiniz bu sayede heal basarsınız canınız yükselir. Ben genellikle ölümün kıyısındayken Soulstone u ve Mantra Of Conviction'ı hesaplayın derim böylece sahte bir beden yaratıp uygulanabilir.BU büyü sayesinde Wizarddaki teleportun bir benzeri hızınızı artıran bir büyüdür aynı zamanda ve canda veriyor :)  bu büyüyü yaptığınızda bonus olarak cooldown'ı dolana kadar range dışısınızdır. Hiç bir şekilde range damage almazsınız.

Circular AOE yavaşlatma
Bu alandaki kilerin %80 hızını keser ölüler diyarına yollar. Bu sayede alanda geniş çaplı damage verebilirsiniz.

kısacası oyundaki en iyi zorlayıcı ve oynaması zor olanlardan klaslardan biridir. İyi bir tuş kombinasyonu, rotasyonu ve reflex gerektirir. Sevgiler.

Genel Yetkili Hacı
21.01.2012 | 01:59 | Beğeni: 0 #1


Belki de Diablo III'ün en ölümcül sınıfıdır. Kendine has büyüleri ile kurbanına inanılmaz bir hassasiyet ile saldırabilir. Büyü yapmakta usta biri olan bu sınıf ile düşmanlarınızın beynini ele geçirip birbirlerine saldırmasını sağlayabilirsiniz. O da yetmiyormuş gibi bir de, ruhlarını emebiliyorsunuz. Bu denli korkunç olan bu sınıf ile oynamak çok zevkli olsa gerek.
Bu sınıf, Umbaru ırkından gelmiş bir doktor olarak, Diablo II'deki Necromancer sınıfını koltuğundan indirebilecek bir yapıya sahip. Bu büyü ustası ile düşmanınızı alt edebilecek güçlü büyüler yapabilir ve çok kısa bir sürede bu düşmanı yerde hareketsizce yatan bir ceset hâline getirebilirsiniz..

Beceri Ağacı

Zombie Skills

1. Beceri Sırası

* Summon Zombie Dog
* Mind and Body

Spirit Skills

* Haunt
* Spirit Vessel

Voodoo Skills

* Skull of Flame
* Jungle Fortitude

2. Beceri Sırası

Zombie Skills

* Zombie Charger
* Sacrifice

Spirit Skills

* Soul Harvest
* Rituals

Voodoo Skills

* Hex
* Corpse Spiders

3. Beceri Sırası

Zombie Skills

* Grasp of the Dead
* Unrelenting Assault

Spirit Skills

* Spirit Sense
* Horrify

Voodoo Skills

* Locust Swarm
* Plague of Toads

4. Beceri Sırası

Zombie Skills

* Gargantuan
* Leader of the Pack

Spirit Skills

* Spirit Barrage
* Ritual of Blood

Voodoo Skills

* Pit of Fire
* Firebats

5. Beceri Sırası

Zombie Skills

* Parasite
* Wall of Zombies

Spirit Skills

* Spirit Walk
* Meditation

Voodoo Skills

* Acid Cloud
* Blood Rites

6. Beceri Sırası

Zombie Skills

* Ferocity

Spirit Skills

* Death Pact
* Mass Confusion

Voodoo Skills

* Fetish Army

Genel Yetkili Hacı
21.01.2012 | 22:07 | Beğeni: 0 #2

15.04.2012 | 18:02 | Beğeni: 0 #3
Bekleneni pek fazla vermedi bana sanki yahu. Posion'lamasını sevdim ama. Uzaktan uzaktan...

arkidamus
arkidamus#2666
15.04.2012 | 22:24 | Beğeni: 0 #4
Bu video çıkalı o köprünün altından çok sular geçti bir sürü değişim gecirdi , PVP  denge durumudur bir kareterin PVP de çok üstün olması diye bir olay olacağını sanmıyorum ,

her karekterin güçlü ve zayıf yönleri olacaktır , zate PVP yetiştiremedikleri için PVP oyun bu kısmında olmayacak ancak cıkıcak extra Pacht de gelecek ,Necromancer tahtından indirilmesi olayını ise kınarım bu sınıfın  benzerlikleri var ama necromancer tahtından indirecek kadar değil , oyunda necromancer karnlık tarafa daha yakın koymuşlar , oyun çıkınca necromancer lar hakında daha fazla bilgi  görecek gibiyiz, bakalım

Genel Yetkili Nekroses
Nekroses#2623
16.04.2012 | 00:40 | Beğeni: 0 #5
Necromancer gibi etrafınızda bir ordu ile savaşa giremeyeceğiz malesef. Zombi köpekler 3 tane. Zorlarsan 4 oluyor o kadar. Fetiş ordusu çağırdığında da çıkan fetiş sayısı 5. Rune takarsan 7'ye çıkıyor. Aman ne ordu ne ordu. :D Witch ile summoner oynamak Necromancer kadar kolay olmayacak. Yine bi şekilde denge kurulmuştur ama Daha Beta'da Skeleton King'in Zombi köpeklere tek çekmesi beni Witch'ten soğuttu.

Genel Yetkili Hacı
16.04.2012 | 03:20 | Beğeni: 0 #6
herkes bir gün wizard olur diyordum, şimdi dahada olur gibi geldi :))

Genel Yetkili Nekroses
Nekroses#2623
16.04.2012 | 15:05 | Beğeni: 0 #7
Oyunun başında hiç seçesim yoktu ama şimdi savunma yeteneklerini görünce ve doktordan da soğuyunca seçesim geldi. =)

Sayfa: 1   Yukarı git

Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

Forum Kuralları