Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.Wizard  (Okunma sayısı 17870 defa)W i z a r dSihir gücünün ve canlı element enerjilerinin
ustası olan sihirbazlar hızlı, kıvrak ve zeki rakiplerdir.
 Mistik sanatlar üzerine eğitim alan bu cüretkar alimler,
 doğunun gölgeli ve sır perdesi ardında gizlenmiş okullarının talebelisidir.
Ağır zırh ve kaba kuvvet konusundaki eksiklerini
 yıkıcı güç ve rakiplerini yönlendiren büyülerle telafi ederler.

Büyüyü kendi meşum gayeleri doğrultusunda kullananlara karşı tahammülsüzlüğümden ötürü, pek çok kişi sihir sanatlarının tatbikine karşı çıkan bir felsefenin taraftarı olduğumu farz eder.Oysa ki bunun hakikatle hiç mi hiç alakası yok.Benim derdim, kadim gelenekleri ve öğretileri bir kenara atan büyücüler -- o öğretileri ki, otoratiye saygı ve kanunun üstünlüğü mevhumlarını muhafaza etmek için bin yıldan fazla zamandır geliştirmekte. Son zamanlarda, Caldeum'lu gençler, bu tür, yoldan çıkmış bir sihirbaza dair abartılı hikayelerinin ağına düşer oldu.Bu doğru: Kastılı olarak kaba sihirbaz tabirini kullandım, büyücü tabirini değil.bu genç zıpçıktı, medeni bir büy tatbikçisine yaraşır bir unvanı bile çok kısıtlayıcı buluyor gibi.Büyücü klanlarına ait Yshari Mabedi'ndeki bağlantılarım sayesinde, büyüyü sorumsuzca kullanan bu zibidi hakkında kulaktan kulağa yayılan dedikoduların ardındaki gerçeği öğrenen bir kaç kişiden biri oldum. Bu sihirbaz öğrenmeye en açok yıllarımı, dünyanın en iyi büyücülerinin hocalığı altında geçirmek üzere madebe gönderilmiş.Vaziyete bakılırsa, mavzu bahis sihirbazımıza memleketi Xiansai'de edep erkan öğretilmeyi ihmal etmişler; çünkü daha ilk günden ne kadar kava ve yola gelmez bir öğrenci olduğunu göstermişler.Başlangıçta ZAnn Esu büyc klanının rehberlğine verilen bu genç ve isyankar ruh sıkı ve tavizsiz displin ile terbiye edilme ümidi ile , Vizjereilere nakedilmiş.

Gel gelelim , saygıdeğer Vizjerei hocalarını onu dizginlemeye muvaffak olamamıi.Sürekli olarak tehlikeli ve yasak büyleri ararken yakalanıyor, kendisinin ya da etrafındakilerin başına gelecekleri zerre kadar umursamıyorlarmış. Mabedin altındaki meşhur Amansız derinlikler'e indiğine dair hikayelerin aslı astarı yoksa da , en tehlikeli büyülerin ahalinin emniyetini sağlamak için sakladığı Kadim Depolarda yakalandığı bir hakikat. Yüce Vizjerei büyücüsü Valthek'in önüne çıkarılıp hesap sorduğunda, kabahatlerinin cezası ile yüzleşmek yerine Valthek'e yüzsüzce saldırmış. Şehrin gençleri arasında daha isyankar yaradılışa sahip olanlar arasında, dövüşe dair abartılmış hikayeler şimdiden destansı boyutlara çıkartılmış, mamafih Yshari'nin en güçlü büyücüsünü teke tek, şerefli bir dövüşte yenmediği söylenebilir. Valthek henü kendine gelmediğinden, karşılaşmanın ayrıntıları net değil; lakin güvenilir kaynaklara göre asi genç, bu büyük adımı alt edebilmek için dalavereye ve hilekarlığa başvurmuş.Ayrıca mal mülkte meydana gelen muazzam basarının büyük bölümü Valthek'in büyü gücünün neticesinde ortaya çıktı, zıpçıktı sihirbazın değil. Genç sihirbazın nerede olduğunu kimse tam olarak bilmiyor; karşılaşmadan hemen sonra şehirden kaçtığı sanılıyor. Hedefim ortalığı telaşa vermek değil, lakin vaziyeti rahatsızlık verici buluyorum.Karşınızda, dünyayı dolaşmaya çıkmış, idrakine varamadığı kudretli büyülerle haşır neşir olan genç tecrübesiz ve iskankar bir sihirbaz var.Sizden ve benden daha bilge olanlar, uzun süre önce belli büyü ekollerinin çok tehlikeli olduğuna kanaat getirip onları yasakladı. Sihirbazın keşfetmeye azmetmiş göründüğü büyüler, bu ekollerden geliyor gerçekliğinin inşa edilğidi ilkel güçlerin yönlendirilmesini gaye edenen büyüler bunlar.On dokuz yaşında, dik başlı bir gencin, zamanı dilediği gibi bükebildiği tasavvur edin! Düşüncesi bile hakikatten korkunç.Bu , kendine sihirbaz diyen gencin bir daha Caldeum'a dönmemesini içtenlikle diliyorum.

Temel Özellikler


Doğal Afetler


Koruyucu Büyüler


Elemental Ustalık


Sonsuz Enerji


Yeteneklerin devamı için..


Ekipmanlar


Tüm fiziksel materyaller büyüclere itaat etmesine rağmen pek çok özel anlamlı kılanlarda var.Güç rezerverlerini küreler yardımı ile olağanüstü kullanabilirsiniz Küre özel silahlar ile hedeflere anıtsal gizemli güçleri yönetip geneleksel bir büyü çıkartabilirsiniz !
KAYNAK : ARCANE POWER

Daha temkinli ve tedbirli büyü kullanıcılarının aksine, sihirbazlar Arcane Power paratonerleri vardır. Bunu kendi bedenlerinin bir uzantısı sanki onlar aracılığıyla yoğun bir enerji ve aldıkları derslerle onları yönetirler. Arcane Power hızlı yeniler kendini beklemeye değer bir güç potansiyelini görmelisiniz!
Zırhlar
Soldan sayarsak ; Yolculuğunuza Normal seviyede zırhsız başlayarak temel koruma sağlayabilirsiniz.İlerki seviyelerde Baş gövde bacak kısımlarını koruyarak dahada güçlü olabilirsiniz. Inferno seviyesinde ağır ve dayanıklı zırhlar gerekir.Siz bu hale gelebilirsiniz !


Ekran Görüntüleri :
Konu : 26.03.2013 | 12:38
Son Düzenleme: 14.02.2019 | 08:33 Gönderen: Midnite
Etiketler:
Luffy 26.03.2013 | 17:20

Ellerine sağlık. Güzel paylaşımlar

Midnite 26.03.2013 | 17:27

Oyunrehberimizi güzelleştiriyorum:) Ziyaretciler açısından ve oyunu almak isteyenlere her zaman yararlı olacak fikir edebilecekleri veriler :) Türkçe olması güzel..

Hacı 26.03.2013 | 18:08

favorim sahnede :)

sercanyc 25.08.2017 | 17:35

Diablo 3'ü yeni aldım ve sizin bu rehberleriniz sayesinde oyunu yavaştan çözmeye başladım elinize emeğinize sağlık.


Sayfa: 1   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.