Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Midnite

Sayfa: 1 2 3 ... 72
1

Selamlar Diablo Immortal Topluluğu!
Bizden haber almanızdan bu yana biraz zaman geçti, bu yüzden check-in yapmak ve Diablo Immortal için gelişimin nasıl ilerlediğine ilişkin bir güncelleme paylaşmak istedik. Diablo Immortal'daki gelişim durumu hakkında birçok sorular gördük ve emin olun, takım iş başındaydı.


Evden çalışma düzeninde olmamıza rağmen, ekip iyi ilerleme kaydediyor ve gösterdiğimiz önemli gelişmelerden dolayı mutluluk duyuyoruz. Blizzard'daki her yeni oyun için en önemli kilometre taşlarından biri şirket içi oyun testidir. Blizzard, çeşitli oyun tarzlarına ve oyun zevklerine sahip tutkulu oyuncularla doludur; şirket içi oyun testi, geliştirme ekibinin bu derin geri bildirime erişmesine izin verir.


Diablo Immortal ekibi, dünyanın dört bir yanındaki Blizzard meslektaşlarımızın oyunumuzu nasıl yaşadıklarını görmek istiyor. İlk girişinizden, yapınızı mükemmel bir şekilde tamamlamak için bir Efsanevi öğe seçmeye kadar, Blizzard’ın duvarlarının ötesine geçmeden önce oyunda yinelediğimizde kararlarımızı yönlendirmek için geri bildirim istiyoruz. Mobilde nelerin mümkün olduğunu yeniden tasarlama arayışımızda, oyunun geleneksel Blizzard cilası ile otantik Diablo savaşını platformda doğal olarak sezgisel bir şekilde sunduğundan emin olmak istiyoruz.


Oyun testimiz sona erdiğinde, ekip geri bildirim yoluyla çalışmaya odaklanacak. Bu kilometre taşı ekibimiz için çok önemlidir, çünkü dünya ile paylaşmaya hazır olduğumuzda Diablo Immortal'ın oyuncularımız için en iyi deneyim olmasını sağlamak istiyoruz. Blizzard'da oyunu daha çok elimize almak, oyunu sizin elinize almak için önemli bir adım.

Diablo Immortal bir araya geliyor ve geliştirme ilerledikçe devam eden test ve sürüm planlarımız hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Kişisel bir not olarak, sürekli desteğiniz ve sabrınız için teşekkür etmek istedim. Diablo Ölümsüz ekibi adına, şu ana kadar bu yolculuğa katıldığınız için minnettarız ve oyunumuza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ediyoruz. Cehennem minyonlarının işinin zor olduğunu bilin ve zamanı geldiğinde yaptığımız her şeyi göstermek için sabırsızlanıyoruz.

--Wyatt Cheng
Baş Tasarımcı, Diablo Immortal Takımı

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-gb/diablo3/23494812/diablo-immortal-2020-mid-year-update

Ayrıca :

ChinaJoy 2020'da yeni oynanış videosu yayınlandı yeni modellemeler ve Baal mı yoksa ??


2
Haberler / Diablo 20. Yıl Hediyesi
« : 29.06.2020 | 15:18 »
20. Yılımız kutlu olsun ! Diablonun 20. Yılı Hediyelerini kaçırmayın


Diablo3 e girerek katınızı alabilirsiniz..
Başka süprizler olacak mı bekliyoruz..

3
Sunucuların belirli saatlerde açıldığının bilgisine nasıl ulaştın :))

4
Diablo IV Genel / D4 Haziran Güncellemesi Yorumları
« : 28.06.2020 | 16:40 »
Merhaba, Diablo IV Haziran güncellemesi hakkında yakın zamandaki yorumları haber köşemizde yer veriyoruz;
Göze çarpan yorumlar :
Reddit:

1-
Ansiremhunder;
"Konu itemlere geldiğinde Diablo 3 tipi itemler çıktı ve D3 deki kişinin aldığı itemlerle bellir bir build kurmak zorunda bırakılıyor keşke Diablo2 ye gidebilseydik."

PezRadar ( Topluluk Yöneticisi - Blizzard );
Ama şunu belirtmeliyim ki itemler konusunda çok çok erken bir dönem ve hiç bir şey bitmiş veya gözden geçirilemez durumda değil. Luis'in de bahsettiği gibi blog'unda itemler çok öenmli bir bir başlık ve development(geliştirme) süreci boyunca  takım üzerine çalışırken de üzerinde tartışıyor olacağız. Bunu da bloglarımızdaki güncellemeler ile sağlayacağız.

https://www.reddit.com/r/Diablo/comments/hft6dk/diablo_iv_quarterly_update_june_2020/

2-
fupa16;
Bu güzel, ama zaten siz itemler hakında geri dönüş istediğinizi söylediniz ve oldukça fazla sayıda geri dönüş aldınız da ve şu ana kadar da BlizzCon'dan beri de hiç bir değişiklik yapmadınız.  Bu muhtemelen düzeltilmesi gereken en önemli şey. Bunu en kısa zamanda uygulamaya geçmeniz kritik.

PezRadar ( Topluluk Yöneticisi - Blizzard );
Anlaştık!
Aslında istediğim gördükleriniz üzerine olan dönüşleriniz. Aslında isteğim bu erken dönem itemlerinden dolayı da oluşmuş olan tüh vah gibi oluşan algıyı da biraz düzeltmek zaten.Ayrıca diğer özetlerle;
- Henüz D4 Alfa veya Beta aşamasında değil.
- Bir sonraki 3 aylık güncelleme yetenekler üzerine olacak gözüküyor.
- Bineklerin, bölgedeki bir başarıdan elde edilen kupalar gibi kendi ekipmanları olacak.

Ayrıca birde video  ( icezorillax - Diablo içerik üceritisi) ;

https://www.youtube.com/watch?v=_K2LEHwOI_8

icezorillax Tüm yayın için :

Sizlerde değişmesini istediğiniz fikirleriniz var ise lütfen forumlarda dile getiriniz : https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/diablo-iv-quarterly-update-q2-june-2020/

Diablo IV Üç Aylık Güncelleme - Haziran 2020; https://www.diablofanturkiye.com/duyurular/diablo-iv-uc-aylik-guncelleme-haziran-2020/

5
@kaaputenen henüz tam alpha bile değil hocam.. Seneye belki :)

6
Diablo IV Üç Aylık Güncelleme Haziran 2020


Giriş
Takım Playtesti
Blockout Hakkında Bir Söz
Hikaye Anlatma
Açık Dünya
Çoklu Oyunlar
Eşyalar ve İlerleme
Diğer DüşüncelerDiablo Topluluğuna,
Merhaba, en son Diablo IV üç aylık güncellememize hoş geldiniz! Bugün oyunda kaydettiğimiz bazı ilerlemeleri paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Bunu yazarken diğer birçok oyun ve teknoloji şirketinde olduğu gibi, Diablo IV ekibi de evden çalışmaya tamamen geçiş yaptı. Geçiş zorlukları beraberinde getirse de, Diablo IV'ün gelişiminde ivmeyi güçlü tutabilmek için çok şanslıyız.


Takım Playtesti

Diğer birçok oyunda olduğu gibi, Diablo IV'ün gelişimini takım kilometre taşları etrafında düzenliyoruz. Bunlar genellikle birlikte oynadığımız ve takım olarak konuştuğumuz bir yapı ile sonuçlanıyor. Örneğin, BlizzCon 2019'a çıkan kilometre taşları, gösteri sırasında oyunu açıklamamıza yardımcı olan demonun bir takım oynatma testiyle sonuçlandı. Diğer ekip üyelerinin neler başardıklarına erken bakmanın yanı sıra, demoyu test etmemize, ek hataları yakalamamıza ve şovdan önce iyileştirmeler yapmamıza izin verdi.

En son dönüm noktamız için, Kuru Bozkırlar olarak bilinen bir bölgedeki tüm unsurları, kampanya içeriği, açık dünya eşyaları, öğeleştirme, bir PvP alt bölgesi, zindanlar ve bölgenin tamamlanmasını kaplayan bir sinematik ile engellemeye odaklandık. Amacımız, ekibin iki tam gün boyunca oyunu evden oynamasını sağlamak ve ardından verileri analiz etmek ve reaksiyonlarımızı tartışmak için biraz zaman harcamaktı.


Elbette, oyunu her zaman oynuyoruz, ancak genellikle bireysel özellikleri veya alanları inceliyoruz. Birden fazla gün boyunca aynı yapıyı bir takımla birlikte oynamaya zaman ayırmak bize farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Mevcut tüm özelliklerin daha uzun bir oynatma süresi boyunca nasıl uyumlu hale geldiğini görmemizi sağlıyor. Ev ortamından bir işe taşınacağımızı bilmeden önce bunu bir hedef olarak yaptık, ancak ortaya çıktığı gibi, bir ekip olarak yeniden birleşmek gerçekten iyi bir yol oldu. Benzer şekilde, bu oynatma testi hakkında sohbet etmenin ve bazı ekran görüntülerini sizinle paylaşmanın gelecekteki blog güncellemeleri için bağlam sağlayacağını (veya gelecekteki konularla ilgili merakınızı sorgulayacağını) umuyoruz.


Oyun testinin de ilerlememizin tamamını temsil etmediğini belirtmek gerekir. Oyunun diğer bölgeleri devam ediyor. Kuru Bozkırlar, sadece gözlemler yapabileceğimiz eksiksiz ve uyumlu bir deneyim yaratmak için ortak bir buluştuğumuz bölgedir. Blogda bu yaklaşımı beğendiyseniz (veya beğenmediyseniz) bize bildirin ve gelecekteki güncellemeleri buna göre ayarlayabiliriz. Her zaman olduğu gibi, geri bildiriminiz çok takdir edilmektedir.


Blockout Hakkında Bir Söz


Blockout veya "grayboxing" seviyeleri, daha görsellemesi bitmemiş alanları oynamamıza olanak tanır.


Gelişimin bir parçası olarak, görseller genellikle kaba formda tutulur, böylece oyun ekibi fikirleri ucuza test edebilir ve bunlar üzerinde tekrarlayabilir. Bir şey eğlenceli değilse, bir "engelleme" eşyasını değiştirmek veya sonlandırmaktan çok daha ucuzdur.

Modelleri veya ekran görüntülerini sizinle paylaştığımızda, genellikle oyunla ilgili vizyonumuzu yeterince iletmek için oldukça uzaktayız. Genellikle blokaj varlıklarını, takımdaki oyun motoruna veya insanların son halini değerlendirmedikleri için göstermiyoruz. Ancak oyunu nasıl yaptığımızın “sahne arkasını” göstermenin bir parçası olarak, sizi düşündük Blokaj varlıklarının daha parlak olanlara geçişini gördüğünüz için teşekkür ederiz.


Bu blogda gösterilen öğelerin bazıları kesin olmayabilir, bu nedenle aşağıdaki ekran görüntülerini kontrol ederken lütfen bunu göz önünde bulundurun.Konseptten, blockout, oyun içi sanata klasik bir iblis.Hikaye Anlatma

Diablo IV'te hikayeyi nasıl ilettiğimizle ilgili birkaç şey gelişti. İlk olarak, sohbetlerimiz var. D3'te bir karakterin adı ve portresi olan kullanıcı arayüzü panellerine güvendik. Sohbetlerle başa çıkmak için araçla oluşturulan ve manuel olarak koreografiye tabi tutulmuş kameraların bir karışımını deniyoruz. NPC'lerle basit etkileşimler için kamerayı karakterlere yaklaştırıyoruz (yine de genel bir izometrik hissi korurken) ve konuşmaların genel özünü vermek için bir animasyon kütüphanesi kullanıyoruz. Daha karmaşık konuşmalar için benzer bir kamera yaklaşımı uyguluyoruz, ancak burada karakterin hareketleri ve animasyonları daha kasıtlı olarak el yapımı oluyor. Bu sizi mümkün olduğunca dünyada tutarken karmaşık olan hikaye anlarını sunmamızı sağlıyor. İşte böyle bir etkileşimden bahsediyoruz.

Daha yakınlaştırılmış bir tepe kamerası, basit hikayeleri sunmamıza yardımcı olur.


Geliştirdiğimiz ikinci hikaye anlatımı yöntemi, gerçek zamanlı animasyonlar (veya RTC'ler). Burada kameranızı alıyoruz ve hikaye anlatımına daha çok bir film gibi davranıyoruz, bu yüzden bu tekniği en önemli hikaye anları için kullanıyoruz. Bunların gerçek zamanlı olması büyük avantajlara sahiptir - karakterinizi sahnenin bir parçası olarak şu anda donanımlı zırhlarıyla gösterebiliriz. Ayrıca bunları geçerli çözünürlüğünüzde ve şu anda etkinleştirilmiş grafik ayarlarınızla da görüntüleyebiliriz. Böylece daha sorunsuz ve oyunun bir parçası gibi hissedebilirsiniz.

BlizzCon demosu sırasında size gerçek zamanlı oyun içi sinema üzerine bazı erken çalışmalar gösterdik. Sinema ve oyun motoru çalışanlarımız o zamandan beri birçok gelişme kaydetti Bu yüzden Kuru Bozkırlar deneyiminin doruk noktası olarak tam olarak üretilmiş bir sinema hizmetini görmek için çok  heyecanlıydık ve ekip bizi hayal kırıklığına uğratmadı. İşte hikaye ve sinema milletlerinin sizinle paylaşıyoruz. Gelecek olanların ayrıntılarını bozmaması gereken birkaç senaryo ile karşınızda.


Diablo IV'teki oyun içi sinemalar karanlık bir ruh hali oluşturuyor.Açık Dünya


Diablo serisine getirdiğimiz ana yeni özelliklerden biri de Sanctuary'nin açık dünyası. Hikaye kampanyasına odaklanıp bunun üzerinde çalışmanız ve yol boyunca keşfettiğiniz çeşitli açık dünya sistemleri artı içerik parçalarımız var. Ana kampanyadan bir mola vermek ve keşfetmeye, iş yapmaya veya PvPing'e gitmek istiyorsanız. Bunu yapmakta özgürsünüz.

Oynanış testlerimiz esnasında bu çeşitliliği sık sık gözlemledik. Ortalama bir oynanış boyunca ekip üyelerinin bölge hikayesini tamamlaması birkaç saati buluyordu. Fakat yalnızca hikayeye odaklanan arkadaşlarımız, bölümü ortalamanın yarısı kadar bir sürede tamamladı (tabiki bunun ardından yan içerikleri tamamlamamız hala mümkündü). Oyundaki hikâye ve yan içeriklere kendi istediğiniz şekilde yaklaşa bilmenizin, hikayeyi tamamlamayı (ve yeniden tamamlamayı) geçmiş ARPG' lerdekine kıyasla daha eğlenceli hale getireceğini düşünüyoruz.

Bunun gibi oynatma testleri, tasarımımızda rehberlik etmek için veri toplamamıza ve bir araya getirmemize olanak tanıyor.
Bu dağıtım ısı haritası, Kuru Bozkırlarda en fazla trafiği gören alanları gösteriyor.


Üretim, etkinlikler, dünya PvP ve yan görevler gibi birçok açık dünya etkinliğimiz olsa da, belki de en popüler açık dünya özelliği Kamplardı. Bunlar, bir zamanlar temizlenmiş düşmanlar tarafından istila edilen önemli yerlerdir ve bunlar bir zamanlar temizlenmiş ve NPC'lerle dost karakollara ve bir ara nokta konumuna dönüşmektedir. Her kamp için bir arka plan olsa da, hikaye anlatımının çoğu görseldir ve görevler sizi doğrudan onlara göndermez. Örneğin bölgedeki kamplardan biri, köylüleri tuz yığınlarına çeviren bir lanetin etkisi altındaydı. Bir diğerineyse çeşitli yaşayan ölülerin bedenlerini ele geçiren bir ruh musallat olmuştu. Siz onu alt edene kadar iskeletten iskelete atlayıp duruyordu.

Küçük bir Sanctuary parçasını geri alırken ve umudunu ortak halkına geri getirirken dünya değişimini görmenin etkisini gerçekten kazdık. Gelecekte bu özellik hakkında size daha fazla bilgi veren Açık Dünya tasarımcılarını dört gözle bekliyoruz!Kamplar düşmanca başlar ve tamamlandıktan sonra ara nokta ve satıcılarla küçük merkezlere dönüşür.

Son olarak, montajlar oyun sırasında elde edebileceğiniz başka bir şeydi. Açık dünyanın bağlarla nasıl etkileşime girdiğini gerçekten sevdik - seyahat veya dövüşü önemsizleştirmeden hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bağlar için öğelendirme de yeni bir ilerleme ekseni açtı.

Bineklerle ilgili en sevdiğim şeylerden biri, bölgedeki belirsiz bir mücadeleyi tamamladığımı diğer oyunculara bildirmek için eyere bir kupa ekleyerek kişiselleştirmekti. Tabii ki, montajlarda yapılması gereken daha çok iş var. Örneğin, navigasyon ve ayarlamada, şu anda başıboş çarpışma parçalarına takılmak veya rastgele bir düşman mermisi tarafından sökülmek çok kolaydır. Bunların hepsi, oynadıkça ve özelliği ayarladığımızda daha da iyi olacak şeyler.Çoklu Oyun

Diablo IV'te çok oyunculuya doğru yaklaşımın hassas şekilde ayarlanması zordur. Amacımız, oyunun devasa çok oyunculu bölgeye yöneldiğini hissetmeden paylaşılan dünya oyunlarındaki gibi olmuştur. Açıkça söylemek gerekirse, bu bir teknoloji sınırlamasından ziyade bir felsefedir. Diablo gibi hissetmeyi bıraktığını görüyoruz ve diğer oyuncuları çok sık veya çok sayıda gördüğünüzde dünya daha az tehlikeli hissettiriyor.

Kasabalar, hikayedeki önemli bölümler tamamlandıktan sonra diğer oyuncularla karşılaşabileceğiniz sosyal merkezler haline gelir.Oyun testi sırasında deneyimlerimizi bazı örneklerle anlatacağım. Zindanlar ve önemli hikaye anları her zaman özeldir - sadece oyuncu ve partileri. Hikaye anları tamamlandığında ve kasabalar sosyal merkezlere dönüştüğünde, kasabada birkaç kişiye rastlarsınız. Yoldayken yada orada bir oyuncuya rastlarsınız. Ve son olarak, bir dünya etkinliğinin gerçekleştiği bir yere giderseniz, yamyam bir kalabalığın saldırısına karşı savunmaya çalışan veya BlizzCon'da gösterdiğimiz şeytani dünya patronu Ashava'yı devirmeye çalışan daha büyük bir cemaat görürsünüz.


Bu etkinlikler sırasında bir koordinasyon yardımcı olsa da, asla bir partiye katılmaya zorlanmayacağınızı belirtmek gerekir. Yalnız oyuncular içeri girebilir, etkinliği tamamlamaya yardımcı olabilir ve ödül talep edebilir. Çok oyunculuya yönelik bu kesintisiz yaklaşımın iyi çalıştığını düşünüyoruz ve bu yaklaşımla ilgili daha fazla şey paylaşmayı umuyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız testlerde, dünya Diablo hissinden ödün vermeden canlı ve dinamik hissediyor. Ve cehennem minyonlarına karşı parti yapmak isteyen oyuncular için, oyun dünyasında ister etkinlik ister yakınlık olsun, bir grup bulmak için yeni araçlarımız var.

Scosglen'de Blizzcon 2019 sırasında gösterilen Dünya Patronu Ashava, Kuru Bozkırlarda da ortaya çıkabilir.Eşyalar ve İlerleme

İki günlük oyun testimiz hakkında çok faydalı olan şeylerden biri, bir kalıcılık duygusu olduğu için ilerleme hakkında daha iyi geri bildirim alabilmemizdi. Birinci günde yaptığınız dişli ve beceri seçimlerinin ikinci gün üzerinde bir etkisi vardır (ancak bazı insanlar test etmek için birden fazla sınıfımız olduğu için alts seçmeyi tercih ettiler). Bir arkadaşım Diablo'nun kafanın içinde oynamaya devam ettiğin oyun olduğunu ve Diablo IV'ün farklı olmadığını söylerdi. Oyun testi sırasında takıma ayrılan resmi oyun süresine ek olarak, oyunum için düşebilecek öğeleri ve nihayet kilidini açabileceğim yetenekleri bana bu temel beceri etkileşimlerini elde etmek için aklımda kalan hissedebiliyordum.


Son BlizzCon'dan kısa bir süre sonra David Kim'in geliştirici blogunu zaten okumuş olabilirsiniz. İçinde yeni ekler ve öğe oluşturma felsefeleri anlatıyor. Yılın ilerleyen dönemlerinde öğeler konusunda daha güncel bir güncelleme yapacağız, ancak bu arada, iştahınızı açmak için oyun testi sırasında düşen bazı öğeler burada!.

Yeni özellik sistemini kullanan oyun testinden çeşitli eşyalar. Eşya simgelerinin son hali olmadığını unutmayın.Diğer Düşünceler


Ekibin genel geri bildirimi, bu ilk aşamalarda bile Diablo IV'ün oynaması çok eğlenceli oldu. Sınıflar özellikle heyecanlandığımız ümit verici bir yolda ilerliyor. Barbar'ın Arsenal sistemini veya Druid’in şekil değiştirmesini özel kılan şeylerden ipuçlarını alıyoruz ve tüm sınıflara benzer yenilikleri uygulamanın yollarını arıyoruz (bundan sonra gelecekteki bir güncellemede daha fazlası).


Oyun testi, teknolojimizi hızlandırmanın gerçekten iyi bir yoluydu. Evde oynadığımızdan beri oyunu grafik kartlarından, ekran çözünürlüklerine ve ağ hızlarına kadar birçok farklı kurulumda test etmek zorundayız. Ayrıca, çalma testi sırasında hatalara yönelik düzeltmeler içeren sürümler dağıtma da dahil olmak üzere istemci-sunucu teknolojimizi kullanma fırsatımız oldu.

Tabii ki, önümüzde hala çok işimiz var ve net olmak gerekirse, henüz Alfa veya Beta aşamasında değiliz. Gelişim süreci boyunca tipik olarak erken dönüm noktalarımızı genel olarak tartışmıyoruz, ancak ilerlememizi bir BlizzCon olmadan bir yıl boyunca paylaşmaya devam etmenin özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, bu takım için önemli bir dönüm noktasıydı, çünkü harika bir Diablo IV için tüm önemli bileşenlere sahip olduğumuzu destekliyoruz (elbette, geri bildirim almaya ve tamamlanmaya devam ederken tekrarlamaya devam edeceğiz).

Bu güncellemeden memnun kaldığınızı umarız ve her zaman olduğu gibi düşüncelerinizi istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz - ister kendi forumlarımız, diğer sitelerimiz, ister sosyal medyamız olsun, yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi okur ve takdir ederiz. Son blog'umuzdan sonra (sonunda da bir grup konuşmayı tohumladı) çok sayıda büyük tartışma görmekten mutlu oluyoruz.Duymak istediğiniz konuların çeşitliliğini görmek bizi de heyecanlandırıyor. Şimdiye kadar verdiğiniz cevaba dayanarak, yetenek ağaçlarının tartışmak için en istekli olduğunuz şey olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden bunu bir sonraki blogumuz için sıraya koyacağız. Eşyalar popüler bir konu olmaya devam ediyor ve müziğe de çok ilgi var. Yılın ilerleyen saatlerinde bu konular hakkında daha fazla güncelleme almak için çekim yapıyoruz. Bunun nasıl olduğunu bize bildirin.


Bu güncellemeyi okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizinle daha fazla Kutsal Alanı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!

Kuru Bozkırların dışında gelişme devam etmektedir. Sanctuary'dan daha fazlası güncellemeleri bekliyoruz!

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23463858/diablo-iv-quarterly-update-june-2020

7
Duyurular / Sezon 21 Trials Of Tempest 3 Temmuz
« : 26.06.2020 | 11:58 »
Yama 2.6.9'un aktif olması ile birlikte Sezon 21 - 3 Temmuzda geliyor.


Sezon 21, bir sonraki Diablo III yamacımızdan kısa bir süre sonra 3 Temmuz'da
başlayacak. Yepyeni Sezon tutkunu, yeni sınıf setleri ve Yama 2.6.9'da gelen
birkaç item ve skill düzenlemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Yeni Sezon Teması
Bekle, Nephalem.Hissediyor musun? Havada şeytani bir kükürt kokusu kalsa da, etrafınızdaki dünya kaotik elemental enerjisi ile çatlıyor. Siz değerlisiniz ve Sanctuary'nin temel güçleri, büyüyen karanlığa karşı mücadelede size yardımcı olmak için ortaya çıkıyor.

Elementlerin şampiyonu olarak, yanan cehennemler Fırtına Denemeleri ile yüzleşeceksiniz!

Sezon 21 boyunca, karakteriniz zaman zaman (90 saniyede bir) çevreye belirli bir süre için salınan bir temel gücü kanalize edecektir:
Etrafınızdaki göklerden meteor yağmurları. "Rain meteors from the skies around you"
Yıldırım nefes al.  "Breathe lightning.  "
Alev duvarını çağır. "Summon a wall of flame. "
Saf enerjinin katlarını serbest bırakın. "Release twisters of pure energy. "
Düşmanlarınızı yuvarlanan kartoplarının ağırlığı altında ezin.  "Crush your foes under the weight of rolling snowballs. "


Mevsimsel Kozmetik Ödüller
Sezon 17'den başlayarak, ilk Sezon ödüllerini kaçırmış olabilecek oyuncuların kullanımına sunmak için önceki Sezonluk ödülleri tekrar tanıtmaya başladık. Sezon 21 için bu, Sezon 9'dan alınan ödüller Sezon Yolculuğuna geri döndürüldüğü anlamına gelir.
Ancak, önceki Sezonlara katıldığınız takdirde hedefleyebileceğiniz yeni bir şeyin olmasının ne kadar güzel olduğunu biliyoruz. Sezon 17'de tanıtıldığı gibi Sezon Sonu yolculuğunu tamamlayanlar için iki yeni kozmetik ödül ile yeni Yolculuk Sonu ödülleri sağlamaya devam ediyoruz. Muazzam Kontrapsiyon evcil hayvanını ve Endüstriyel Portre Çerçevesini kazanmak için Fırtına Denemesinde değerinizi kanıtlayın.

8
Haberler / 21 Haziranda Sezon 20 Bitiyor
« : 09.06.2020 | 09:03 »
Sezon 20 yakında sona erecek. Aşağıda, her bölge için Sezon 20'nin ne zaman sona ereceği zamanları verilmiştir.


AlıntıBu bitiş zamanlarıyla birlikte Double Goblin etkinliği de sona erecek. Önümüzdeki haftalarda gelecek sezonun başlangıç ​​saatini de içeren bir Sezon 21 Önizleme yayını sunacağız.

Kaynak : https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/season-20-ends-june-21st/18056

9
Merhabalar;
    Yama 2.6.9 PTR için derlediğimiz buildleri listemizde sıralıyoruz..


Demon Hunter :

https://www.diablofanturkiye.com/builder/gears-of-dreadlands-sezon-21/

Necromancer :

https://www.diablofanturkiye.com/builder/masquerade-of-burning-carnival-sezon-21/


Sizlerde PTR 2.6.9 ve Sezon 21 karakter yapılarınızı ( build ) bizimle paylaşmak isterseniz çok basit ! https://www.diablofanturkiye.com/builder/ adresinden karakterinizi seçip işlemlerinizi yapabilirsiniz.. Bekliyoruz..

DFT Ailesi

10
Duyurular / Ynt: PTR 2.6.9 - 24 Mayısta Başlıyor
« : 27.05.2020 | 13:57 »
Keşke item vs build yerine içerik gelse oyunu.. Hep aynı şeyleri yapmaktan gına geliyor..

Evet farklı eventler getiriyorlar bazı sezonlarda eğlenceli oluyor ama artık d4 devam eder bu böyle yavaş yavaş söner gider kanımca...


Hala server a bağlanmıyor.

1 hafta gibi galiba erteleme geldi PTR için.. yeni duyurularımızı takip edin..

11
Duyurular / PTR 2.6.9 - 24 Mayısta Başlıyor
« : 15.05.2020 | 23:44 »
2 haftalık PTR test periyodu 2.6.9 için 24 Mayısta başlayacak. Sizin yardımlarınızla Sezon 21 en iyi hale gelecek.


2 adet yeni karakter seti, bir çok Legendary item değişikliği ve yeni sezon mekanikleri sizleri beklemekte. Patch 2.6.8 yolda!
İÇİNDEKİLER
   PTR Detayları
   PTR İpuçları
   Patch Notları
   Sezonlar
   Eşyalar
   Skiller
   Hata Düzeltmeleri


PTR DETAYLARI
2 haftalık PTR 2.6.8. 21 Mayıs Perşembe günü sizlerle buluşacak. PTR süresince periyodik güncellemeler olabilir.
PTR süresi boyunca 2 geliştirme sizlerle olacak. Legendary düşme ihtimalinin yükseltilmesi ve Blood Shardların 2 katı düşmesi. Ayrıca düzenlenmiş seti PTR satıcısı olan D’JANK MİEM den alabilirsiniz.
En önemli değişikliklerin çok fazla ilgi görmesini sağlamak için, yeni Demon Hunter ve Necromancer setlerine, Necromancer Skill değişikliklerine ve Efsanevi eşya değişikliklerine ilişkin test ve geri bildirimlere odaklanmanızı isteriz.
Geri bildirimleriniz için PTR Feedback Forum hatalar için de PTR Bug Report Forum kısmını kullanabilirsiniz. Buradan yapmış olduğunuz geri bildirimler oyun tasarımcıları için en gerekli bilgilerdir.

PTR İPUÇLARI
Daha önceki PTR lerde olduğu gibi bu PTR de de test etmek için kısa zamanınız bulunmakta. Yeni başlayan ya da iyi bir oyuncu olsanız bile işinize yarayabilecek bazı ipuçları aşağıdadır.
   PTR’nin kısıtlı zamanı olmasından dolayı test üstüne odaklanmalısınız.
   Örneğin iyi bir Wizard oyuncusu iseniz Wizard üzerinde yapılan değişikliklerin test edilmesi sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Daha geliştirilmesi gereken şeyler var mı, item değişiklikleri ne şekilde etki etmiş, sezon değişikliği ne şekilde etki etmiş gibi soruları kendinize sorarak ilerleyebilirsiniz.
   PTR ye başlarken Puzzle Ring – Bovine Bardiche gibi itemlerin çok olduğu bir karakteri kopyalamanız bu özellikleride denemeniz ve daha hızlı sonuç almanızı sağlar.
   Bir şeylere yüklenebildiğiniz kadar yüklenin maksimumu deneyin. Daha sonra denediğiniz durumlarda ne gibi sonuçlar aldığınızı bize iletin.
   Geri bildirim yaparken çözüm yerine yaptığınız deneyim nasıldı ve yapılan değişiklikler sizi ne şekilde etkiledi, farkettiğiniz kapalı-çalışmayan bir şey var mı, yanlış olan bir şey var mı konularına odaklanmanız bizim için önemli. Çözüm önerileri her zaman hoş görülür fakat asıl önemli kısım hataları tanımlayabilmek.

PATCH NOTLARI
Aşağıda son PTR 2.6.9 için notları bulabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER
-   SEZONLAR
-   İTEMLER
-   YARATIKLAR
-   HATA DÜZELTMELERİ
SEZONLAR

   Yeni sezon için tema Sezon 21 Trials of Tempests (Fırtına Denemeleri Sezonu) olacak.
   Karakteriniz zaman zaman (her 2 dakikada bir) çevreye sınırlı bir süre için salınan bir temel gücü kanalize edecektir. Bunlar:
o   Etrafınızdaki göklerden meteor yağmuru yağar.
o   Yıldırım nefesi
o   Bir alev duvarı her şeyi içine alır.
o   Saf enerjinin bükümlerini serbest bırakın.
o   Düşmanlarınızı yuvarlanan kartoplarının ağırlığı altında ezin.
   Sezon 21 için 2 adet sezon ödülü bulunmakta: Portait Frame ve Pet.


İTEMLER
DEMON HUNTER
   Yeni Sınıf Seti: Gears Of Dreadlands
   2 Parça Bonusu:
Birincil beceri ile saldırırken bir geliştirme stackı kazanın. Her geliştirme stackı maksimum 10 saniyede 2 saniye sürer. Birincil becerileriniz geliştirme stackı başına% 10 daha fazla hasar verir.
   4 Parça Bonusu:
Düşmanlara karşı Strafe atmak, son kullanılan birincil yeteneğinizi otomatik olarak vurur ve ayrıca kazıma sırasında ve 5 saniye sonra% 60 hasar azaltma sağlar. Strafe'yi yayınlarken, geliştirme stackı başına daha hızlı hareket edersiniz.
   6 Parça Bonusu: Birincil becerilerin hasarı %10000 artar.
   Leonine Bow of Hashir: Bolas %100 şansla 24 yarddaki düşmanları çekerek patlar ve %100-%150 daha çok hasar verir.
   Emimei's Duffel: Bolas hemen patlar ve %150-175 daha fazla hasar verir.
   The Ninth Cirri Satchel: Hungering Arrow  deliciliği sürekli ve hasarı %450-600 artar.
   Odyssey’s End: Entangling Shot ile vurulan düşmanlar %100-150 daha çok hasar alır.
   Hunter’s Wrath: Brincil skiler %30 daha hızlı ve %150-200 daha ok hasar verir.
   Holy Point Shot: İmpale 2 adet bıçak almanızı sağlar ve %75-100 daha çok hasar verir.

NECROMANCER
   Yeni Sınıf Seti: Masquerade of Burning Carnival
   2 Parça Bonusu: Simulacrum skili artık hasar almaz bütün runlara sahip olur ve öldüğünüzde bekleme süresı sıfırlanır.
   4 Parça Bonusu: Simolacrumaçık olduğunda verilen hasar %50 azalır ve alınan hasar yarı yarıya bölüşülür.
   6 Parça Bonusu: Bone spear skilinin hasarı %10000 artar. Simulacrum bu bonusu 3 kat kazanır.
   Grasps of Essence: Corpse Explosion skili en az 1 düşmana hasar verdiğinde hasarı 6 saniyeliğine %150-200 artar. 5 kere stack alabilir.
   Haunted Visions: Simulacrum her saniye %1 canınızı alır ve sürekli hayatta kalır. Skeletal mage yerine grim scythe yi taklit ederler.
   Razeth’s Volition: Skeletal Mage Gift of Death ve Singularity etkisi kazanır. Essence tam dolu olmadığı zaman hasarınız %35-50 azalır.
   Jesseth Arms:
o   2 Parça Bonusu: İskeletler düşmana saldırırken %400 daha fazla hasar verirsiniz.
   Grace Of Inarius:
o   4 Parça Bonusu: Bone atmor her düşmana vurduğunuzda %3 hasarı azaltır.
   Pestilence Master’s Shroud:
o   6 Parça Bonusu: Aldığınız her ceset için Empowered Bone Spear şarjı kazanırsınız ve her şarj hasarınızı %3300 arttırır. Ek olarak Corpse Lance ve Corpse Explosion hasarları %3300 artar.

CRUSADER
   Shield Of Fury: Bu kalkanda bulunan efekt 20 yerine 10 kez stack alır.

GENEL
   Stone Of Jordan : Becerilere yönelik tüm temel hasar bonusları, artık becerilere yönelik en yüksek temel bonusunuza eşittir.
   Reaper’s Wraps: Health globeler için 2 saniye cooldown eklenmiştir.
   Mantle Of Channeling: Necromance Siphon Blood skili ile çalışmaktadır.
   Convention Of Elements: Sadece tanım kısmına non static ifadesi eklenmiştir.

SKİL DEĞİŞİKLİKLERİ
NECROMANCER

   Final Service: Artık pet harcamamakta
   Bone Prison: Simulacrum pasif skilin etkisini kazanır.
   Serration: Simulacrum pasif skilin etkisini kazanır.
   Corpse Explosion: Hasar %350den %1050 ye çıkarılmıştır.

WİTCH DOCTOR
   Spirit Barrage: Phantasm run dan kaynaklanan hayaletler pet bonusu almazlar.

HATA DÜZELTMELERİ
   GENEL: Oyuna girememe sorunu düzeltilmiştir.
   Necromancer: Skeletal Magelerin saldırmama sorunu düzeltilmiştir.

Kaynak : https://us.diablo3.com/en/blog/23420227/patch-269-ptr-begins-521-5-15-2020
Ceviren : XanthiC

12
Resmi twitter hesabından ikinci çeyrek güncellemesinin Haziran sonunda "hedeflendiğini" iletildi..


Şubat güncellemesinde UI ve Cannibal canavar ailesi hakkında çok şey duyduk ve gördük. Oyunun ayrıntılı kontroller ve görüntülerle PC'deki kontrol cihazında oynanabileceği harika haberleri aldık, umarım Haziran(2020) ayında başka bir harika güncelleme alırız.. Ayrıca, Diablo 4 için ilk şifreli yapının bugün daha önce Blizzard CDN'ye ulaşmış olabileceğini öğrendik..

Kaynak : https://twitter.com/Diablo/status/1258861860046008321?s=20


13
Ben oynuyordum ama sırf şu gereksiz yere kicklenme yüzünden artık oynamayacağım ve oyunu siliyorum. Zaten artık pek kimse oynayan kalmamış. Herkes bırakmış bende bırakıyorum.
Bu blizz bunu düzeltmediği sürece çok oyuncu kaybeder.
Bence ayın 13ünü bekle sezonda coşuyor ^^

14
Evet hocam düzelttik ama bazen beyin uçuyor :)

Sayfa: 1 2 3 ... 72