Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Midnite

Sayfa: 1 2 3 ... 14
2
Haberler / Diablo IV'te Sistem Tasarımı (Bölüm 2)
« : 10.12.2019 | 16:28 »
Bölüm I'de, BlizzCon'da ortaya çıkardığımız Diablo IV oyun tasarımları hakkında topluluğun açık sorularının birçoğuna değindik. Henüz incelemediyseniz bir göz atmanızı öneririm.


Item oluşturmaya, herhangi bir Action RPG'sinin en temel öğesidir. Karmaşık ve farklı bir konu olduğu için özellikle bu blogdaki item oluşturmaya odaklanıyoruz. Diablo IV geliştirme ekibi olarak bizi yönlendiren iki temel prensiple başlayalım.

Öncelikle, Item yoluyla karakterinize derinlik ve kişiselleştirme eklemenin oyun için inanılmaz derecede değerli ve önemli olduğunu kabul ediyoruz. Bu, Diablo IV'ün haberleri yayınlandığından beri en çok tartışılan konu oldu. Açık olmak gerekirse - Diablo IV Itemlarının derinlik ve ödüllendirilik katması gerektiğine inanıyoruz ve bu bizim en büyük önceliklerimizden biri. Takımımız için tüm oyun boyunca bir başka önemli felsefe “Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor” kavramıdır. Bu temel felsefe, çoğumuzun bugün olduğumuz zorlu oyuncular olmasına ve Diablo IV geliştirme sürecinde benimsemek istediklerine yardımcı oldu. .

İkinci olarak, Diablo IV'ün önceki Diablo oyunlarımızdaki Itemları taklit etmemesi gerektiği görüşünü kabul ediyoruz. Planımız, Diablo IV'ü eşsiz kılacak yeni unsurları tanıtırken önceki oyunların en iyi kısımlarını alıp üzerlerinde geliştirmek. Diablo II veya Diablo III'ün tam bir kopyasını oluşturmak istemiyoruz. Bu konuda çok fazla karışık geri bildirim ve farklı görüşler bulunduğunu belirtmeye değer ve toplumdaki herkesin aynı fikirde olacağı tek bir yaklaşım olmadığı anlamına geliyor.

Bununla birlikte, geri bildiriminiz sayesinde, bugün sizinle paylaşmak istediğimiz item belirleme konusunda ekip içinde aktif olarak tartışmakta olduğumuz bazı olası değişikliklerimiz var. Yine, bunun çok erken bir tasarım olduğunu vurgulamanın önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu bilgiyi hiç paylaşmadığımız kadar hızlı şekilde paylaşıyoruz.Tabii ki bu fikirleri gerçekleştirme sırsasında sorunlar ve hatalar olacak ancak bunu bu kadar hızlı ve erken şekilde paylaşmamızın sebebi topluluğumuzun da bu konudaki geri dönüşlerini alabilmek.

Hadi hadi bakalım!

Diablo IV'deki Ekler
Çok fazla miktarda  geribildirimin de dahil olduğu çok büyük topluluk tartışmaları yaptık ve bu konuların üzerinde onlarca saat kafa yorduk. İki büyük paket servisimiz kaldı. İlk olarak, İtem ekleri karakter gücünün anlamlı bir parçası olmalıdır. İkincisi, hangi itemların donatılacağına karar verirken ilginç seçenekler sunmalılar. Daha önce odaklandığımız nokta, her bir eki belirli yapılara yönelik yapmaktı, böylece “mükemmel item“, takip ettiğiniz yapıya bağlı olarak değişecekti. Bu genel yönü hala seviyoruz, ancak seçiminizin sınırlı olduğunu hissedebildiğinizi de anlıyoruz çünkü “büyük ödül” itemlarından oluşan bir listesinin peşindesiniz.

İşte düşündüğümüz değişiklikler:

İşte gerçekleştirmeyi planladığımız değişiklikler:

Büyü (Mavi), Nadir (Sarı) ve Legandary (Turuncu) gibi nesnelerin toplam ek sayısını artırıyoruz. Bu, Legandary olmayan eklerin karakterinizin genel güç seviyesi üzerindeki genel önemini arttıracaktır.
Ayrıca üç yeni stat sunuyoruz:
Tüm faydalı etkilerin süresini uzatan Angelic Power (kendi kendine buff veya heal atabilenler gibi)
Tüm olumsuz etkilerin süresini artıran Demonic Power (debuff'lar veya zamana bağlı damagelar gibi)
Vurucu etki olasılığını artıran Ancestral Power (diğer bir deyişle, proc chance)
Bu yeni istatistikler +15 Angelic Power gibi ekler olarak tasarlanabilir. Yukarıda belirtilen faydaları sağlamanın yanı sıra, bu yeni statların diğer bazı ekleri güçlendirmek için ön koşul olarak da kullanılmasını istiyoruz. Eğer belirli bir güce sahip değilseniz, itemı hala kullanabilir ancak o güce bağlı bir ekten faydalanamayabilirsiniz.

İşte bu eklerin ne yaptığını daha iyi açıklamak için devam eden çalışmaların birkaç örneği: (tekrar söylüyoruz, bunların hiçbiri nihai değil ve önemli ölçüde değişebilir):Üç güçten her biri, kendisine uygun olan bir ekler listesine sahip olacak, bu nedenle hangi stata önem verdiğinize bağlı olarak Angelic, Demonic veya Ancestral Güç'e odaklanmak isteyebilirsiniz. Yukarıdaki örneklerde, Yıkım becerisinde ilave bir rank elde etmek için 50 Şeytani Güç,% 25 Fire Resistance için 55 Şeytani Güç ya da Char to Ash yeteneğinde ilave 2 seviye için 60 Şeytani güç gerekir. Crushing Blow şeklinde bir build istiyorsanız, bunun yerine en az 55 Ancestral Power biriktirmeniz gerekirken, 40 Angelic Power% 25 Cold Resistance kazanması gerekir.

Bu değişikliklerin bu iki ana alışı iyi ele alacağını düşünüyoruz. Legendary güçler, artık eklerinizin gücünü tamamen caydırmamalı ve ekler kendileri daha ilginç seçenekler sunmalıdır, çünkü onların güçleri, donanımınızın geri kalan kısmında biriktirdiğiniz ilgili Güçlerin ne kadarına bağlı olduğuna bağlıdır. Yapınız için mükemmel istatistiklere sahip bir muska bulabilirsiniz, ancak bazı ekler eklerken Demonic Power'ı isteyebilir.

Kaynak : https://eu.diablo3.com/en/blog/23230076/system-design-in-diablo-iv-part-ii-03-12-2019

3
Haberler / Rathma Kimdir ? (Diablo IV)
« : 07.12.2019 | 21:58 »
Diablo 4 sinematiğinde karşımıza çıkan soluk yüzlü adamın, Rathma'nın kısa hikayesi. Keyifli seyirler dileriz.

https://www.youtube.com/watch?v=Uzva2NsbFmI

4
Haberler / Diablo Immortal Güncelleme Kasım 2019
« : 22.11.2019 | 08:21 »
Blizzard'a göre Diablo içerisinde mabetleri keşfetmek için çok emek harcamışlar. Diablo immortal için yükseltilen beklentilerde Blizzard Mobil MMO ARPG'de neleri ele almış kısaca bakalım:


Diablo İmmortal Nedir?

Diablo immortal iphone ve Android için planlanmış bir çok oyunculu aksiyon rol yapma oyunu. Bu konuda bayılacağınızı düşündüğümüz şeyler çok fazla yaratık kesebilmeniz ve tonlarca ganimet toplayıp bunları özelleştirebilmeniz ve güçlü klaslarla, yalnız yada arkadaşlarınızla oynayabiliyor oluşunuz.

Diablo İmmortal'ı Farklı kılan nedir.?
Ek olarak yeni platform, online çok oyunculu oyunlarda mobilde MMO ARPG (Çok oyunculu aksiyon rol yapma oyunu)'yi ele alması. Bu esnada oyuncuların tek başlarına oynarlarkende oyundan keyif alabilmeleri. 4 kişi ile zindana girdiğinizi, bu esnada Guild desteğini, sosyal sistemleri ve dahasını düşünün..


Diablo İmmortal Tüm hikayenin Neresini ele alıyor?
Diablo 2 ve 3 arasındaki olayları ele almakla beraber Baal'ın Arreat dağında yaptıklarını ve dünya taşı ile ilgili olayları işliyor.

Karakteriniz eşsiz, Horadrim'in orjinal kahramanları olup mabetleri düşmanlardan koruyup Worldstone'ı ele geçirmeye çalışacaklar. Diğer ölümlü kahramanlarla omuz omuza verip evinizi yayılan cehennem kötülüğünden koruyacaksınız.

Diablo İmmortalda hangi klaslar olacak?
6 klas oynanabilir olacak. Barbar, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromancer ve Wizard.

Blizzcon 2019'da Immortal için ne yenilikler oldu?
Geçtiğimiz sene barbar monk ve wizard demoları oynanabilir olarak yayınlandı. Bu sene demon hunter ile bir açık dünya kesiti oynanıyor olacak. Ultimate Yetenekler olarak yeni bir mekanik ekledik.Tüm karakterler Vuruş yaparak şarj edip dolduğunda kullanabilecekler. Bu normal atağı kısa süreliğine arttıran yada yüz eriten cinsten çok güçlü birşey yada saf büyü potansiyeline sahip birşey olabilir.Ayrıca yeni ekipman sistemine bir göz attık, Skill veren Legendary itemlere de. Ateş patlayan Fireballarınız item ile Ice Orb'a dönebilir yada düşmanlarda patlayan yumruklarınız yada ölümcül okları bombalara çeviren birşey.


Nası olacağını görmek gibisi yok tabi, eklediğimiz son oyun kesitine kesinlikle göz atın.

Belki burda bahsetmediğimiz yada demoda görmediğiniz bir iki farklılık gözünüze çarpabilir. Önümüzdeki yıl dahasına kendinizi hazırlayın.

https://www.youtube.com/watch?v=5B_ktT0aMAQ

SORULAR
her sorunuza cevap veremedik ama en çok sorulanları aydınlattık. şöyle ki

Ne zaman oynanabilir olacak?
Henüz çıkış tarihi yok. Hedeflediğimiz seviyeye geldiğimizde duyuracağız. ön kayıt ve test fırsatları bu linkte.

Oyun içi satın almalar olacak mı ve Oyun ne kadar maliyetli olacak?
Şu an için odaklandığımız mükemmel bir diablo oyunu yapmak. Her şeyi herkes için en iyi ve en doğru şekilde yapıyoruz. Oyuncuların diabloyu yıllar boyu oyunu sevip destekleyecekleri şekilde.

Diablo İmmortal çıktıktan sonra ne gibi bir destek gelecek?
Aktivitelere ve olaylar üzerine kurmayı planlıyoruz. Denge düzenlemeleri, yeni yerler, zindanlar, bosslar, ganimetler, ek hikayeler ve yeni klaslar olacak.

Kaynak : https://eu.diablo3.com/en/blog/23189674

5
Sezon 19 Kasım 22'de başlıyor. Yama 2.6.7 ile birlikte çok daha eğlenceli hale geliyor! Yeni setler ve sezon ödül ve özellikleri ile herkesi bekliyor DFT ailesi.. ! Blizzard Sosyal Sohbet Grubumuz : https://blizzard.com/invite/O3mVC2KV
Sezon:

* Geliştirici Notu: Sezon 18'in meraklılarının en büyük geri bildirim parçalarından biri, siz maceraya devam ederken Triune bonusunun karakterinize yapışmamasıydı. 19. Sezon ile, savaş alanına hem kaos hem de güç unsuru eklemek için yeni mekanikler deneyerek anteni yükselttiğinin yanı sıra rotayı da değiştirdik. Pandemonium gibi biraz hissetmesi gerekir ve belirli bir killstreak bonusu için toplam kill çizginizi sıfırlamak isteyip istemediğiniz veya genel etkiyi sürekli sürdürmek yerine (özellikle en yüksek seviye killstreak ödüllerinde kaldıracağınız zor olduğu için) bir değerlendirme olabilir. Büyük Rifts gibi durumlar). Daha yüksek öldürme sayısı gereksinimleri olan öldürücü güçler daha güçlü ve oyuncuların ne düşündüğünü ve onlarla ne yaptığını görmeyi dört gözle bekliyoruz!

Son Güncelleme : 15/11/2019 - Sezon 19

-> Massacre bonusun sırasını değiştirmişler 15 yaratık öldürünce artık avını kovalayan canlı bomba tavuklar çıkacakmış örneğin. (Tavuk ne lan? Ne oldu bu oyuna ben girmeyeli? Siliyorum bu oyunu!)
-> 500 massacre bonus yapınca çıkan melekler Rift Guardian'ı tek vuruşta öldürüyormuş. Onu düzeltmişler.
-> Tüm sezon görevlerini eksiksiz tamamlayanlara özel 2 ödül daha eklenmiş oyuna.
-> Virtual Ticket alan herkese Lilith's Embrace kanat vereceklermiş. (Diablo'yu geri yüklemeliyim... Diablo'yu geri yüklemeliyim...)
-> Yeni ekledikleri set ve legendary eşyaların güçlerini dengelemişler.
-> Archon yeteneğindeki bir hatayı düzeltmişler.


* Sezon 19 - "Season of Eternal Conflict" eklendi.
  * Pandemonium
    * Sezon boyunca tüm oyuncuların son 5 saniye içinde bir canavara çarptığınız veya öldürdüğünüz sürece devam eden bir uygulamak olacak.
    * Her yığın %0,05 hareket hızı ve% 0,1 bonus hasar verir. Bu bonus% 50 hareket ve% 100 hasar (1000 yığın/stacks )
      * Ek olarak, art arda belirli sayıda öldürme sayısına ulaştıktan sonra, oyuncu seviyesine ve zorluğuna veya Büyük Rift seviyesine bağlı olarak bir miktar ölçeklendirme hasarı veren bir güç serbest bırakılır:
      - 15 Öldürme: Beş büyük enerji sarsıntısı ortaya çıkar.
      - 30 Öldürme: Düşmanların altında Karanlık Gayzerler oluşur.
      - 50 Öldürmek: Patlayan Tavuklar aramak ve yok etmek. :)
      - 100 Öldürme: Cesetlerin gökten yağmuru.
      - 150 Öldürme: Geniş bir Don Nova düşmanları dondurur.
      - 200 Öldürme: Gökten Hazine sandıkları düşer.
      - 300 Öldürme: Bir ateş çemberi her şeyi yutar.
      - 400 Öldürme: Yukarıdan Meteorlar gelir.
      - 500 Öldürme: Melekler, amacınız için savaşmak için savaş alanına iner..
      - 1000 Kills: ???
     * Grup düzeyinde güç izlenir; bu, bir gruptaki oyuncu sayısına bakılmaksızın, bir seferde yalnızca bir gücün aktif olabileceği anlamına gelir.

Sezon 19 : Kozmetik Ödülleri :

İki ödül bizleri bekliyor sezon 7 oynamayı kaçıranlar için aynı ödül yeniden geliyor ve yenisi :
Sezon Journey Ödülleri :

Hepsi tamamlandığınde eğer maximum seviyede değilseniz bir adet çekmece ( stash ) eklenecek.

Guardian of Sanctuary: Finish a level 70 Nephalem Rift on Torment XIII within five minutes
Gem of My Life: Level three Legendary Gems to level 55
All I Do IS Win: Complete two Conquests this Season
Kill You: Kill Ghom at level 70 in under 30 seconds on Torment XIII difficulty
Money Ain’t A Thang: Slay Greed on Torment XIII difficulty
Take U There: Reach Greater Rift level 60 Solo
Power Amplification:[/color] Use Kanai’s Cube to augment an Ancient Legendary item with a level 50+ gem
Cubic Reconfiguration: Use Kanai’s Cube to reforge a Legendary item

Haedrig’s Hediyeleri

Barbarian – Wrath of the Wastes
Crusader – Roland’s Legacy
Demon Hunter – Unhallowed Essence
Monk – Raiment of a Thousand Storms
Necromancer – Bones of Rathma
Witch Doctor – Helltooth Harness
Wizard – Tal Rasha’s Elements


ve.. Yama notlari : https://www.diablofanturkiye.com/duyurular/ptr-yama-2-6-7


6
Haberler / Luis Garriga : Diablo IV Haberler
« : 15.11.2019 | 11:07 »
"Diablo IV'e olan ilginiz ve geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz. Blizzcon'da demosunu bir kez daha oynayabilmek için yeniden sıraya giren onlarca insan gördük. Oyun ile ilgili buradan ve dışarıdan yapılan tüm yorumları takip ediyoruz.


En çok yapılan yorumdan başlayarak her birini dikkatle inceleyeceğiz. Şubat 2020'de ise 3 ayda bir yayımlayacağımız ilerleme raporumuzun ilkinde gelişmeleri sizinle paylaşacağız. İlerleyen haftalarda Diablo IV sistem tasarımcısı David Kim de sizinle paylaşımlarda bulunacak. Bir kez daha BlizzCon 2019'da bize yaşattığınız unutulmaz anlar için kalbimizdeki en derin duygularla sizlere teşekkür ediyoruz."

Kaynak: https://us.diablo3.com/en/blog/23220969/a-letter-from-our-game-director-blizzcon-2019-11-13-2019

Tam çevirisi yakında...
Nekroses..

7
Haberler / Diablo 4'de Mikro Ödeme Olacak
« : 08.11.2019 | 14:09 »
Oyunun tasarımcılarından Joe Shely, Diablo 4'te mikro ödemeler olacağını söyledi. Ancak bu mikro ödemelerin sadece kozmetik eşyalarda olacağını açıklayan Shely, Blizzard'ın diğer oyunlarındaki stratejisinin Diablo 4'e de entegre edileceğini söylemiş oldu. Transmog oyun içine nasıl etki edecegi henüz tam belli degil..

Bonus olarak yeni Diablo 4'ten Sorceress oynanış videosu :

https://www.youtube.com/watch?v=qPTOEGU04X4

8
Duyurular / PTR - Yama 2.6.7
« : 15.10.2019 | 17:34 »
Yama 2.6.7 için bir haftalık PTR test süresi 17 Ekim'de başlıyor ve Sezon 19'u her zamankinden daha iyi hale getirmek için yardımınıza ihtiyacımız var!


Devam Eden Destek blogumuzda belirtildiği gibi, Diablo III'e yepyeni sınıf setleri sunmaya başladık, topluluğun doğrudan talebi üzerine birkaç Barbar Efsanesini yoğun bir şekilde revize ettik ve Sezon meraklılarına yaklaşımımızı ve genel olarak nasıl değişebileceklerini yinelemeye devam ettik. Aşağıdaki ön yama notlarına bir göz atın ve teorik işlemeye başlayın;
Yama 2.6.7 yıl sonundan önce gelecek!

PTR Yama 2.6.7 :

İçerikler:
Genel
Sezon
Eşyalar
Canavarlar
Hata Düzeltmeleri


Not : Bu PTR yaması sadece PC ve Mac içindir.

Son Güncelleme : 15/11/2019 - Sezon 19

-> Massacre bonusun sırasını değiştirmişler 15 yaratık öldürünce artık avını kovalayan canlı bomba tavuklar çıkacakmış örneğin. (Tavuk ne lan? Ne oldu bu oyuna ben girmeyeli? Siliyorum bu oyunu!)
-> 500 massacre bonus yapınca çıkan melekler Rift Guardian'ı tek vuruşta öldürüyormuş. Onu düzeltmişler.
-> Tüm sezon görevlerini eksiksiz tamamlayanlara özel 2 ödül daha eklenmiş oyuna.
-> Virtual Ticket alan herkese Lilith's Embrace kanat vereceklermiş. (Diablo'yu geri yüklemeliyim... Diablo'yu geri yüklemeliyim...)
-> Yeni ekledikleri set ve legendary eşyaların güçlerini dengelemişler.
-> Archon yeteneğindeki bir hatayı düzeltmişler.


Genel:

* Greater Rift taşları artık otomatik toplama ile olacak.
* California Tüketici Gizliliği Yasası (CCPA) ile ilgili bir not eklendi, hesap bilgilerini satmadığımızı açıkça belirtti. CCPA ile ilgili daha fazla bilgi için, lütfen buraya bakınız. (Sadece Konsol)

Sezon:

* Geliştirici Notu: Sezon 18'in meraklılarının en büyük geri bildirim parçalarından biri, siz maceraya devam ederken Triune bonusunun karakterinize yapışmamasıydı. 19. Sezon ile, savaş alanına hem kaos hem de güç unsuru eklemek için yeni mekanikler deneyerek anteni yükselttiğinin yanı sıra rotayı da değiştirdik. Pandemonium gibi biraz hissetmesi gerekir ve belirli bir killstreak bonusu için toplam kill çizginizi sıfırlamak isteyip istemediğiniz veya genel etkiyi sürekli sürdürmek yerine (özellikle en yüksek seviye killstreak ödüllerinde kaldıracağınız zor olduğu için) bir değerlendirme olabilir. Büyük Rifts gibi durumlar). Daha yüksek öldürme sayısı gereksinimleri olan öldürücü güçler daha güçlü ve oyuncuların ne düşündüğünü ve onlarla ne yaptığını görmeyi dört gözle bekliyoruz!

* Sezon 19 - "Season of Eternal Conflict" eklendi.
  * Pandemonium
    * Sezon boyunca tüm oyuncuların son 5 saniye içinde bir canavara çarptığınız veya öldürdüğünüz sürece devam eden bir uygulamak olacak.
    * Her yığın %0,05 hareket hızı ve% 0,1 bonus hasar verir. Bu bonus% 50 hareket ve% 100 hasar (1000 yığın/stacks )
      * Ek olarak, art arda belirli sayıda öldürme sayısına ulaştıktan sonra, oyuncu seviyesine ve zorluğuna veya Büyük Rift seviyesine bağlı olarak bir miktar ölçeklendirme hasarı veren bir güç serbest bırakılır:
      - 15 Öldürme: Beş büyük enerji sarsıntısı ortaya çıkar.
      - 30 Öldürme: Düşmanların altında Karanlık Gayzerler oluşur.
      - 50 Öldürmek: Patlayan Tavuklar aramak ve yok etmek. :)
      - 100 Öldürme: Cesetlerin gökten yağmuru.
      - 150 Öldürme: Geniş bir Don Nova düşmanları dondurur.
      - 200 Öldürme: Gökten Hazine sandıkları düşer.
      - 300 Öldürme: Bir ateş çemberi her şeyi yutar.
      - 400 Öldürme: Yukarıdan Meteorlar gelir.
      - 500 Öldürme: Melekler, amacınız için savaşmak için savaş alanına iner..
      - 1000 Kills: ???
     * Grup düzeyinde güç izlenir; bu, bir gruptaki oyuncu sayısına bakılmaksızın, bir seferde yalnızca bir gücün aktif olabileceği anlamına gelir.

İtemler:

Geliştirici Notu: Yama 2.6.7 ile, Diablo III'teki her sınıf için yeni sınıf setleri çıkarmaya başlıyoruz. Season of Eternal Conflict için, Işığı içine alan ve bir çeşit Kutsal elementel hasar veren iki sınıfa odaklanıyoruz: Haçlı ve Keşiş ( Crusader and Monk ) . Ayrıca, yeni sınıf kümeleriyle birleştirilmek üzere bir araya getirilen veya yeni eklenmiş Efsanevi güçlerin bir avuçını bulacaksınız. Oyuncular tarafından en çok talep edilen ve mevcut yapımlarda yeterince temsil edilmeyen bir çok topluluk araştırması yaptık ve bu yeni oyun seçenekleri için bizim kadar heyecanlı olduğunuzu umuyoruz. Diğer sınıf setleri daha sonraki yamalar halinde gelecek, bu yüzden sınıfınız bu kez temsil edilmezse, endişelenmeyin - gelecek bir yamada gelecekler!

Ayrıca bu düzeltme ekinde önemli sayıda Barbar öğesi değişikliği olduğunu fark edeceksiniz. Barbar sınıf seti daha sonraki bir tarihte gelecekken, Savaş Barry'yi özel Barbar topluluğumuzdan çok duyduk ve son derece kapsamlı geri bildirimlerden ilham alan bir dizi değişiklik uyguladık. Her öneri 1: 1 paritesinde alınmamış olsa da, düşünceli analiz bu düzeltme ekinde uygulayabileceğimiz değişiklikleri yönlendirmemize yardımcı oldu. Endişelerini saygılı, yapıcı bir şekilde ifade eden topluluk üyelerine çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldu ve seslerinizi duyurmak için harcadığınız düşünce ve çabayı takdir ediyoruz!


Yeni Crusader Seti: Aegis of Valor

*2 parça bonusu: Fist of the Heavens skilinden otaya çıkan yıldırımlar yeni Fist of Heavens ortaya çıkarma şansına sahiptir.

*4 parça bonusu: Fist of the Heavens ile vurduğunuzda aldığınız hasar 5 saniyeliğine %1 azalır. 50 stack alabilir.

*6 parça bonusu: Fist of the Heavens skilinin hasarı %10.000 artar

Yeni Monk Seti: Patterns Of Justice

*2 parça bonusu: Sweeping Wind skili bütün runlara sahip olur.

*4 parça bonusu Sweeping wind’de olan yaratıklar hareket hızını %5 arttırır. 10 stack alabilir.

*6 parça bonusu: Sweeping wind skili açıkken yapılan tempest rush saldırılarında kısa sürede 30 yaratığa vurulursa sweeping wind’ın boytu büyür. Sweeping wind hasarı %10.000 artar.

 
Darklight: Fist of the Heavens skili %100 şansla 2 kez vurur.

                   Fist of the Heavens skilinin hasarı %200-250 artar.

Eye of the Storm: Yeni efsanevi gücü : Sweeping wind 1 düşmana vurduğunda hasarı %100 atar.

Wengeful Wind: Stack miktarı 10 olmuştur. Sweeping wind hasarını %250-300 arttırır.

Chantodo’s Resolve: Wave of Destructiondan kaynaklanan atak speed bonusu azaltılmışır. Eğer istediğimiz gibi sonuç vermezse düzeltilecektir.

Wrath of the Wastes: 6 parça bonusuna Rend eklenmiştir.

Lamentation: Rend hasarını %150-200 arttırır.

Ambo’s  Pride: Yeni efsanevi gücü : Whirlwind ile yapılan saldırılarda Rend kullanılır ve 1 saniye sürer.

Remorseless: Yeni efsanevi gücü :   Wrath of the Berserker ve Call of the Ancients açıkken Hammer of The Ancients %200-250 daha fazla hasar verir.

Fjord Cutter: Yeni efsanevi gücü : Seismic Slam skili %50 daha hızlı ve %100-150 daha fazla hasar verir.

Bracers of Destruction: Seismic Slam skili ilk 10 vuruşta  %400-500 daha fazla hasar verir

Fury of the Ancients: Call of the Ancient skili Ancients Fury rununu alır ve Ancient hasar %100 daha hızlı olur.

Bone Ringer: 60 stack kapasitesi vardır.

Legacy of Dreams: Bu gem artık Rift guardianlarında düşmesi daha yüksek.

Canavarlar :

* Blighter adlı mahlûkatın poison tentacles skili daha seyrek fakat daha yüksek hasarlı.

Hata Düzeltmeleri:

* Spite garguantanin %200 damage hatası düzeltildi.
* Squirt kalkanliyken stack sıfırlama hatası duzeltildi.

PTR Nasıl Katılırım ve Karakter Nasıl Kopyalarım... Link..

9
Duyurular / BlizzCon 2019 Fuarı - Sanal Bilet
« : 09.10.2019 | 11:54 »
Blizzcon 2019 sanal biletleri satışa çıktı !


BlizzCon 2019 Sanal Bileti sadece fuar heyecanını yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda World of Warcraft®, Overwatch®, Hearthstone®, StarCraft® II, Heroes of the Storm® ve Diablo® III gibi Blizzard Entertainment’ın dünya çapında milyonlar tarafından sevilerek oynanan oyunlarına ait hediye eşyalar da kazandırıyor. Sanal Bilet, oyun içi hediyelerle birlikte BlizzCon Tam Erişim Kanalı (BlizzCon All-Access Channel) içerikleri, Topluluk Gecesi yarışmaları (Community Night contests), önümüzdeki günlerde açıklanacak..


BlizzCon Hediyeleri

Bu yıl hem BlizzCon fuar katılımcıları hem de Sanal Bilet sahipleri birçok oyun içi hediye kazanma fırsatı elde ediyor. Bu hediyelerden bazıları şöyle:


World of Warcraft: Alliance ve Horde arasındaki bitmek bilmeyen savaşta yanı başınızda yepyeni murloc pet'leriniz Finduin (Alliance) ve Gillvanas (Horde) olacak. Ayrıca, donmuş tepelere yapacağınız bir sonraki yolculuğa çıkmadan önünüzdeki çetin macera için biçilmiş kaftan olan Wendigo Tulumu transmog görünümünü kuşanmaya ne dersiniz? Sanal bilet sahipleri şu andan itibaren oyunda bu eşyalara sahip olabilir!


Overwatch: Warcraft temalı efsanevi Overwatch kostümleriyle gezegenimizin geleceği için savaşırken bile Azeroth’un 25. yılına selam çakmaktan geri kalmayın. Illidan Genji kostümüyle rakiplerinizden intikam almaya ya da Tyrande Symmetra kostümüyle Elune’un ışığını saçmaya ne dersiniz? Kostümler BlizzCon öncesinde oyunda olacak!


Hearthstone: Bir sonraki düellonuzda BlizzCon heyecanını BlizzCon 2019 kart sırtıyla masaya taşımaya ne dersiniz? Peki ya BlizzCon’da açıklanacak esrarengiz bir efsanevi altın karta sahip olmaya? Bu hediyeler BlizzCon sonrasında oyunda olacak!*


Heroes of the Storm: BlizzCon temalı spreyinizin yanı sıra Celestial Deepcrawler bineğinizle Nexus’un tozunu attırın. Bineğinizin görünüşüne aldanmayın! O pençeler sizi kıstırdığında ya da gezegeninizdeki tüm hayatı yok ettiğinde kaçacak yeriniz olmayacak. Hediyeler bugünden itibaren oyunda!


StarCraft II: Bir sonraki savaşınıza üç farklı Brood War® dönemi görünümü ve simgesiyle girmeye hazır mısınız? Classic Battlecruiser’la zerg saldırısına karşı gözcülük yapın, Classic Ultralisk’le düşmanlarınızı avlayın ya da Tassadar’ın fedakarlığını Classic Carrier’la şereflendirin. Hediyeler bugünden itibaren oyunda!


…ve çok daha fazlası: An itibarıyla daha fazla BlizzCon’a özel hediyesi üzerinde çalışıldığı da gelen haberler arasında. Bunların arasında Diablo III* oyuncularına özel bir çift kanat da yer almakta (Sadece PC/Mac sürümleri için). Bu yılın hediyeleriyle ilgili daha fazla detay için beklemede kalın.

BlizzCon’u Nerede Olursanız Olun Canlı Seyretme Fırsatı!

Fuarı internette takip edip yine de alandaki hiçbir detayı ve aksiyonu kaçırmak istemeyenler için BlizzCon Sanal Biletleri birçok Premium içeriğe erişim olanağı sağlıyor:

BlizzCon Tam Erişim Kanalı (All-Access Channel): BlizzCon Tam Erişim Kanalı 1-2 Kasım tarihlerinde tüm gün boyunca sanal bir tur rehberi misali fuarın her bir köşesini keşfedecek ve izleyenlere ana sahne etkinlikleri, espor turnuvaları, Blizzard geliştiricileriyle çok özel röportajlar ve çok daha fazlasını sunacak.

Detaylı Geliştirici Paneli Yayınları: BlizzCon’un ana sahnelerinde gerçekleşecek panellerden seçkiler ücretsiz olarak herkes tarafından izlenebilirken Sanal Bilet sahipleri Mythic, Legendary ve Epic adındaki üç sahnedeki tüm panelleri detaylı bir şekilde izleyebilecek, en sevdikleri oyunların arka planında neler olup bittiğinden tamamen haberdar olacak. Panellerin ve etkinliklerin programını önümüzdeki günlerde açıklayacağız.

Topluluk Gecesi (Community Night): Blizzard oyuncu topluluğunun inanılmaz yaratıcılığı cuma günü gerçekleşecek Topluluk Gecesinin anafikri niteliğinde. Gecede BlizzCon kostüm yarışmasının yanında yetenek, sanat ve film yarışmaları da yer alacak.

Kapanış Etkinlikleri: Sanal Bilet sahipleri BlizzCon’un kapanış etkinlikleri kapsamında cumartesi gecesi farklı sahnelerde gerçekleşecek konserleri de canlı olarak seyredebilecek

Kaynak : https://blizzcon.com/en-us/news/23156371/level-up-your-blizzcon-2019-home-experience-with-the-virtual-ticket


10
Sezon 18: Triune Sezonu 23 Ağustos'ta Başlıyor..İçindekiler;
Sezon 18 Teması
Sezon 18 Kozmetik Ödülleri
Sezon 18 Ödülleri
Sezon 18 Conquestler
Haedrig’s Ödülleri
Güncelleştirme Notları

Sezon 18 Teması
Sezon 18 The Season of Triune olarak tanıtıldı. Güven, Yaratıcılık ve Aşk olarak bilinen güçler bu sezonda aktif olarak kullanılacaktır.
Sezon 18 süresince Triune gücü oyunculara periyodik olarak güç halkaları sunacakır.

Triune Of Love (Güç): Halkaların içinde kalan oyuncular %100 atak bonus alacaktır.

Triune of Determination (Kaynak(mana vb.) azaltma): Halkaların içinde kalan oyuncular kullandıkları skiller için gerekli olan mana’nın yarısını harcayacaktır.

Triune of Creation (Skill yenilenme süre kısalması ): Halkaların içinde kalan oyuncuların skilleri daha hızlı yenilenecektir.

Farklı bir şeyler denemek istediğimiz bu sezonda yaptığımız geliştirmeler 1 levelden 70 levele kadar bütün oyunculara değişik varyasyon şansı sunmakta. Özellikle oyuncuların bu güçleri kullanarak yapacağı Greater Riftleri, bu güçlerin oynanış konusunda nasıl farklılıklar göstereceğini görmek için sabırsızlanıoruz.

Sezon 18 Kozmetik Ödülleri

Sezon 17 de başladığımız gibi daha önceki sezonlarda alınan ödülleri kaçıran oyuncular olduğunu düşündüğümüz için tekrar koyma kararı aldık. Yani bu sezonda sezon 6 nın ödülleri bulunmakta.

Kıyafet ve eldiven kısımlarına ek olarak oyuncular Blood Shard güzelliğinde portre kazanacaklar. “A ghastly All Hallow’s” pennant ödülüde bu sezonda oyuncuları beklemektedir.Sezon 18 Ödülleri

Aşağıdaki Conqueror görevlerini tamamladıktan sonra birkaç ekstra sandık sizleri beklemekte.

*Guardian of Sanctuary: Level 70 Naphalem Rifti en az Torment 13 te 5 dakikanın altında bitir.
*Gem of My Life: 3 adet Legendary Gemi level 55 yap
*All I Do IS Win: Bu sezon 2 conquest bitir.
*Disarm You: Torment 13 te Rakanoth u level 70 ken 15 saniyede öldür.
*Money Ain’t A Thang: Torment 13 te Greed’i öldür.
*Take U There: Greater rift 60 soloya ulaş.
*Power Amplification: Kanai’s Cube de Ancient Legendary iteme +50 level taş bas.
*Cubic Reconfiguration: Kanai’s Cube’de Legendary itemi yeniden yap(reforge)

Sezon 18 Conquestler

Sezon 18 için Conquest planlarını yapıyorsan yüzleşeceğin Conquestler burada

* Eğer Greater Rift 75 yaparsan Divinity/Lionheardet conquestini
On a Good Day/I Can’t Stop görevini yapmak istersen 3 adet Legendary Gem’i level 65 yapman gerekmektedir.
* Speed Demon/Need for Speed görevini yapmak istersen Torment 10 da Naphalem Rifti 2 dakikanın altında bitirmen gerekir.
* For Curses!/Stars Align, görevi için Cursed Chest görevlerinden genellikle act 5 Cursed Peat görevi bunun için uygun 350 ya da daha fazla yaratığı Torment 10 da öldürmen gerekir.
* Boss Mode/World’s Apart görevi için de aşağıdaki yaratıkları Torment 10 ya da daha yüksek zorlukta 20 dakika içinde öldürmen gerekir.

-Diablo
-Adria
-Queen Araneae
-Maghda
-Belial
-Siegebreaker Assault Beast
-Azmodan
-Izual
-Urzael
-Malthael

Haedrig’s Ödülleri

Season 18’de Headrig’s tarafından verilecek olan setler:

*Barbarian – The Legacy of Raekor
*Crusader – Armor of Akkhan
*Demon Hunter – Embodiment of the Marauder
*Monk – Inna’s Reach
*Necromancer – Pestilence Master’s Shroud
*Witch Doctor – Zunimassa’s Haunt
*Wizard – Delsere’s Magnum OpusGüncelleştirme Notları

Aşağıda güncelleştirme 2.6.6. nın özelliklerini ve PTR Den sonra olan değişiklikleri görebilirsiniz.:

PTR Yama notları : https://www.diablofanturkiye.com/duyurular/ptr-yama-2-6-6-ceviri-notlari/

İçindekiler
Genel
Sezon
İtemler
Hata Düzeltmeleri


* Not: Bütün değişiklikler bütün platformları kapsamaktadır. (PS4, Xbox One, Switch,Pc)

Genel

* Warcraft 3: Reforged Spoils of War Edition ön ödeme yapanlar için pet eklenmiştir.(sadece pc)

Sezon 18

* Sezon 18 süresince Triune gücü oyunculara periyodik olarak güç halkaları sunacakır.

* Triune Of Love (Güç): Halkaların içinde kalan oyuncular %100 atak bonus alacaktır.

* Triune of Determination (Kaynak(mana vb.) azaltma): Halkaların içinde kalan oyuncular kullandıkları skiller için gerekli olan mana’nın yarısını harcayacaktır.

* Triune of Creation (Skill yenilenme süre kısalması ): Halkaların içinde kalan oyuncuların skilleri daha hızlı yenilenecektir.Geliştirici Notu: Son iki sezon güçlendirmesi oyun sonu için odaklanmıştı . Fakat bu sezon görevlerini yaparken bile yardımcı olabilecek ve oynanışı etkileyecek bir güncellemeyle karşınızdayız.

Geliştirici Notu (PTR): PTR de aldığımız geri bildirimler doğrultusunda renk körleri için bazı düzenlemeler yapmamız gerekti. Mavi halkayı daha koyu olanıyla değiştirdik. Geri bildirim için teşekkürler.


Itemler

Geliştirici Notu: Aşağıda 2.6.6. için özel ek notlar bulunmaktadır. Sizi 2 grubu ilgilendiren yeni
item güçleriyle tanıştırmak istedik.
1. Ayakta kalma ve can ayarlamaları olan classlar
2. Daha geniş kanai’cube kullanımı olan classlar. Bu bazı classların extra yeni geliştirmeleri olduğu fakat daha önemlisi bütün classların deneyimleyebileceği extra geliştirmeler olduğunu söyleyebiliriz. Headrig’den yapılabilecek itemlerle rahatlıkla level 70 olunabilecek ya da farm için daha hızlı build yapılabilecek. Topluluklar tarafından düşünülmüş daha farklı buildlerin ve taktiklerin ortaya çıkmasını 2.6.6. için sabırsızlıkla bekliyoruz.
Güncelleştirilmiş İtem Notları: İtem özelliklerinin altında PTR den gelen önerilerle nelerin değiştiğine dair notlar bulunmaktadır.

Flavor of Time
* Yeni Legendary Güç: Pylonların süreleri 2 katına çıkar
Not: Sadece bu itemi takan karakterlerde geçerlidir.

The Executioner
* Yeni Legendary Güç: %5-10 dan daha az canı kalan yaratıkları öldürür.
Not: Sadece bu itemi takan karakterlerde geçerlidir.

Stone Gauntlets
* Yeni Legendary Güç: Hasar almak seni yavaşça taşa çevirir. (%50 armor kazanırsın fakat yürüme
hızın %15, saldırı hızın %20 azalır. X5 stack alabilir.)
PTR Güncellemesi: Bu itemin stackları ikon olarak artık gözükmekte. Geri bildirim için teşekkürler.
Not: Kalabalığa karşı dayanma gücü atak ve hız azalmalarında çalışmaktadır.


Echoing Fury
* Yeni Legendary Güç: Yaratıkları öldürmek %15 saldırı hızı ve %5 yürüme hızı verir. X5 stack alabilir.
PTR Güncellemesi: Bu item artık asistlerde ve petlerin öldürmesiyle de çalışmakta.

Squirt’s Necklace
* Yeni Legendary Güç: Hasar almadığın zaman %100 atak kazanırsın fakat aldığın hasar %50 artar.
PTR Güncellemesi: Bu itemin aktifliği ikon olarak artık gözükmekte.

Messerschmidt’s Power
Yeni Legendary Güç: Düşman öldürdüğünde herhangi bir skillinin cooldownunu 1 sn düşürür.
PTR Güncellemesi: Bu item artık asistlerde ve petlerin öldürmesiyle de çalışmakta.

Mortick’s Brace
* Yeni Legendary İtem: Wrath of the Berserker skilli bütün runların özelliklerini kazanır.
Geliştirici Notu: Eğer PTR 2.2.0. oynadıysanız bu itemi biliyorsunuzdur. Fakat ptr den sonra item kaldırılmıştır. Çünkü bir item için çok fazla güç vermekteydi. Fakat Diablo 3 teki güçartışı sebebiyle bu itemi geri getirmekte bir sakınca görmedik.

Geliştirici Notu: Barbarian ile olan işimiz henüz bitmedi. Fakat bu item çok fazla test gerektirmediği için kolaylıkla 2.6.6. ya ekledik.

Spite
Not: Bu item sadece Blacksmith te yapılabilir. Yaratıklardan düşme şansı yoktur.
Yeni Legendary Güç: Cleave özelliği olmayan Garguantanlar Humangoid runundaki cleave ve
chilling özelliklerine sahip olurlar.

Legacy of Dreams
Yeni Legendary Gem:
1. Set bonusu olmadığı zaman üstündeki her Legendary item için atak %3,75 artar
ve hasar alma %2 azalır. (max level 99)
2. Rank 25: Bonus özellikler Ancient Legendaryler için 2 ye katlanır.
Geliştirici Notu: Bu özellik sezon 17 nin geliştirmesidir. Fakat yüksek GRlerde daha aktif
kullanılabilmesi özellik çeşitliliği yaratması amacıyla daha kolay kullanıma sunduk.

Üretilen Setler
Not: Bu setlerin level 70 olanlarının özellikleri değişecektir. Daha önce yapılmış olan itemler
varlığını sürdürecek fakat yeni sezona güncellenmeyecektir. Ek olarak eski tariflerle item
üretilemeyecek tekrar tarifleri toplamak gerekecek.

Sage’s Journey
1. Bu sete kemer eklenmiştir.
2. Blacksmith rank 12 olduğunda otomatik olarak bu seti yapabilecek.

Captain Crimson’s Trimmings
1. (2)set bonus
     a. Her saniye 6000 can verir
     b. Skillerin cooldownu’nu %10 yerine %20 azaltır.
     c. Skillerin Resource Costunu %20 azaltır.
2. (3) set bonus
     a. Set bonuslar yer değiştirmiştir.
     b. Toplam cooldown yüzdesine göre atak artar.
     c. Toplam resource cost yüzdesine göre alınan hasar azalır.

Aughild’s Authority
1. (2)set bonus
     a. Set bonuslar yer değiştirmiştir
     b. Alınan hasarı %15 azaltır
     c. Verilen hasarı %30 arttırır.
2. (3) set bonus
     a. Elitlerden alınan hasarı %15 yerine %30 azaltır.
     b. Elitlere verilen hasarı %15 yerine %30 arttırır.

Cain’s Destiny
1. (2)set bonus
     a. Attack hızı %8 artar
     b. %50 deneyim puanı (level 70 için %5)
2. (3) set bonus
     a. Greater Rift Keystone düştüğünde %25 ihtimalle bir tane daha düşer.

Hata Düzeltmeleri
*Arkadaşlık isteği hakkındaki hata düzeltildi.
*Arkadaşlara koyulan notlarla ilgili hata düzeltildi.

PTR’ye Özgü Yapılan Düzeltmeler
*Squirt's Necklace
Damage almanın %50 kapasiteye ulaşmaması sorunu düzeltildi.
*Captain Crimson's Trimmings
Sağladığı bonus ile ilgili hatalar düzeltildi.11
Duyurular / Diablo 3 ve Devam Eden Destek
« : 15.08.2019 | 11:12 »
Diablo 3 ile olan yoluculuğun bugün ya da 7 sene önce başlamışta olsa süregelen geliştirmeler hakkında birkaç bilgilendirme yapmak istedik. Gelecekte sezon ve güncellemelerle yer alacak gelişmelerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.


Şu an ki İçerik ve Sezonlar

Sezon 14 ile temalı sezonlara başladık. Hedef belli idi ve Sezondan sezona oynanışı değiştirerek eşsiz bir oyun deneyimi sunmakdı. Bu farklılıkları size sunarak karakterinizi daha etkili ve daha eşsiz bir biçimde kullanmanızı ve Diablo 3 oynamak için yeni yollar keşfetmenizi sağlamayı amaçladık.

Temalı sezonlar eklendiğinden beri Sezon 16 en popüler sezonlarımızdan biriydi. Sezonların geneline bakarsak sezon 17 de yakın popülerlik göstermekteydi. Sadece Pc için konuşursak Sezon 16 da Sezon 11 kadar geri dönüş aldık (Sezon 11 Necromancer paketinin çıktığı sezondu). Sizin görüşlerinizi dinleyerek oynanış açısından çeşitlilik için temalı sezonlara başlamak aldığımız geri bildirimlere bakılırsa doğru yolda olduğumuzun kanıtıydı. Maceranızın daha iyi bir hale gelmesi için bize bildirim yapmaya devam edin.

Daha farklı temalı sezonlar yaratmak için ekibimiz oldukça fazla çalışmakta. Bir düşünün her class için setler, çok fazla sayıda legendary güçler ve classların dengede kalabilmesi için çok fazla çalışma gerekmekte. Sürekli olarak yeni bir gücün Sanctuary’e girmesi için gerçekten sıkı bir çalışma içerisindeyiz. Bütün geliştirmeleri bir kerede vermemiz bizim için de mümkün değil o yüzden parça parça verebilmekteyiz. Eğer kullandığınız class için bir şey gelmediğini düşünüyorsanız endişelenmeyin; herkes için gelecek bir şey var.


PTR ve Geri Bildirimler

Sezon 16 için yeni geleceklerin de olduğu PTR piyasaya sunduk. Sadece 1 haftalık olan PTR de hem yeni yapılanların denenmesi hem de güncelleştirme gelmeden eksiklerimizi kapama şansı bulmuş olduk.
Bu girişim oldukça başarılıydı. Geçmişte geliştirilme potansiyeli olan birçok şeyi PTR olmadığı için deneyimleyemediğimizden ya çıkarmak zorunda kaldık ya da geliştirmeden bıraktık. PTR nin etkili olduğunu 1 haftada aldığımız geri bildirim sayısından rahatça anlayabiliyoruz. Bu yüzden düşüncemiz PTR sistemine devam etmek olacak.
Geri bildirimlerin sonucu olan geliştirmeler bizim için daha çok önem taşımakta. Bütün değişiklikler sadece PTR ile olmamakla birlikte bazen sezon ortasında da (tamamen test edilerek) değişiklikler yapılmakta. Bazen çok kolay olan görevler istekler doğrultusunda biraz daha karmaşık hale getirilmekte. Sezon macerasında tasarımcılar tarafından beyin fırtınaları yapılarak geliştirmeler de meydana gelmektedir.
Sadece bir kaynaktan değil bir çok geri bildirimi göz önünde bulundurarak mümkün olan ve elimizden gelen en iyisini geleceğe taşımaya çalışıyoruz. İlhamın her yerden gelmesine olanak sağlayan geri bildirimler için gerçekten minnettarız.

Açık ve Konuşkan Olmak

Planlarımızı, geleceğin bizi nereye götüreceğini ve neler üstünde çalıştığımızı görebilmeniz bizim için gerçekten önemlidir. Bunun için ilk adım blog sayfamızdır. Daha sonra kullandığımız kısımlar ise topluluk ve PTR sayfalarımızdır. Topluluğumuzun üyeleri olan insanlarla etkileşim halinde olarak geri bildirimler almak sevdiğimiz ve bizi bir arada tutan şeyi hatırlatıyor: Diablo

Umarım size Diablo 3 ile ilgili nerede olduğumuza dair gerekli fikirleri vermişizdir. Bu arada Sanctuary’nin bütün heroların evinde hissetmesi için ne kadar yaratık öldürürseniz öldürün, ne kadar Legendary güç kullanırsanız kullanın tekrar evinize gelip her zaman bir yenilik bulmanızı sağlamaya çalışmak istiyoruz.

Kaynak : https://us.diablo3.com/en/blog/23093785/diablo-iii-and-ongoing-support-8-13-2019

Konuya yazılmış bazı göze çarpan yorumlar;

Alıntı
I want the pets to be able to pick up crafting materials/deaths breath/rift keys and gems. I personally hate having to stop to pick up these things when the pets should be able to grab them. Thank you

Özetle : Sağımızda solumuzda gezen pet'in düşen "materials/deaths breath/rift keys and gems" otomatik almasını istemiş.

 
Alıntı
GREAT COMMUNICATION is a twin edged sword IMHO
- On one hand, it helps players become excited about what's to come.
- But on the other hand, if you talk about something and then don't deliver it... the crowd become 10x more toxic.

I will just say these two things:
1) Get your board-rooms and finance guys out of the development room. Report to them, but stop letting them dictate game decisions ... they suck at it.

2) While I appreciate a game company listening to the community, only a very "social" and small circle even visits the forums. I hope you have a good "filter" for picking up on what the "silent majority" of the gamers will enjoy (not to say there aren't some great comments here and there.)

Özetle:

Oyunu finanse eden ve üst yönetimden kişileri, oyunu geliştirdiğiniz odalardan uzak tutun. Onları raporlar ile bilgilendirin ama işin içinde olmamasını sağlayın. Bu konuda çok kötüler. Topluluk ile iletişim kanallarını daha sık kullanın.

Topluluk Yöneticisininde ( Nevalistis ) yorumu :

Alıntı
@Ironman:

"GREAT COMMUNICATION is a twin edged sword IMHO"

Agreed, on both your points. We try, in general, to only communicate things we have in active development for this reason. Even still, no amount of in-active development prevents game-shattering bugs or the occasionally insurmountable technological hurdle. Sometimes, things will change. It's why we phrase things the way we do, because things can *always* change. Just the nature of the beast.

"While I appreciate a game company listening to the community, only a very "social" and small circle even visits the forums. I hope you have a good "filter" for picking up on what the "silent majority" of the gamers will enjoy (not to say there aren't some great comments here and there.)"

We do. :) We read and listen to a variety of sources, not just one, to get a picture of the overall community. Forums is a part, but so are fansites, reddit, social media, livestream chat channels, community discords, and even in-game general chat. We're part of the community too, even if we're usually quietly observing most of the time.

Özetle;
Yorumu yazan kişiye katıldığını ve birden çok topluluk forumlarını takip ettiklerini söylüyor.Bu konular ile ilgili düşünceleriniz varsa katılmanızdan büyük memnuniyet duyarız..

 
Not: İkinci yorumun çevirisi düzenlendi. ~Nekroses

12
Duyurular / Sezon 17 Bitiş Tarihi
« : 02.08.2019 | 23:53 »
Merhaba, Nephalem!
  Sezon 17’ nin bitiş tarihi belli oldu. 18 Ağustos günü bitiyor.. Ayrıca PTR 2.6.6’ ı denediyseniz farklı bir sezon bizleri geliyor olacak.
  Yeni sezon başlama zamanını yakında öğreneceğiz..


   Ek bilgi :
Season 17 will be ending on August 18 at the following times:
North America: 5:00 PM PDT
Europe: 5:00 PM CEST
Asia: 5:00 PM KST


13
Haberler / PTR - Yama 2.6.6 - Item Denemeler 1
« : 31.07.2019 | 12:13 »
Ptr Item Denemeleri;
Sezon 18 in denemeleri sürerken sVr adlı kullanıcı yeni legendary güçler hakkında detaylı bir öneri paylaştı.


Paylaştığı öneriler genellikle buglar ve eksiklikler hakkında oldu ayrıca Blizzard’dan konu hakkında geri dönüş geldi.
PTR sezon 18 için yeni itemler hakkındaki değerlendirmeler ve buglar şunlar;

Squirt’s Necklace
•   Her saniye 1 stack almaktadır.
•   Her stack %10 damage, %5 armor azaltımı vermelidir.
•   Stack almaya son aldığın damageden 2 saniye sonra başlıyor.
•   Sadece katsayılı hasar aldığın zaman stack sıfırlanıyor.
•   Çok hareketli görüntü elde edilemiyor
•   Her zaman %5 armor azaltıyor.

     İstenilen değişiklik: Her stack %50 olduğunda duruyor.

•   Hasar düzgün çalışıyor.
•   Not: Necromancer %life olan özellikleri stackları resetlemiyor.
•   Görünür bir ikonu yok

     İstenilen değişiklik: İkon eklenmesi

The Executioner:
•   Follower da çalışmıyor.
•   Necromancer frality skili ile aynı şekilde çalışıor.
•   Marked for death skili ile çalışmıyor.

Echoing Fury:
•   Asist yaptığında çalışmıyor.
         İstenilen Değişiklik: Her vuruş ya da asist şeklinde çalışabilir.
•   Follower da çalışmıyor.
•   Her öldürmede toplamda 5 e kadar stack alıyor. Fakat her stack için verdiği atak hızı +0,15 ve yürüme hızı +%5
        İstenilen Değişiklik: Verilen özelliklerin düzeltilmesi.
•   Stack ikonu yok
        İstenilen değişiklik: İkon eklenmesi
•   Aslında çalışma mantığı 0.75 Attack per second yani silahınızda gördüğünüz atak hızını arttırıyor.
•   İki el için fazla güçlü çünkü iki el silah kullanımına izin veriyor.
•   Petlerin öldürmesi tetiklemiyor.
        İstenilen değişiklik: Petler bu özelliği çalıştırabilmeli


Flavor of Time
•   Sadece Güç, Hız, ve Channeling Pylonlarına tıklayan kişi bu özelliği alabilmekte
         İstenilen değişiklik: Amuleti takan herkes tıklayan kişi önemli olmadan buff alabilmeli
•   Kişisel görüş: Yüksek grler zorlaştıkça Conduit(elektrik) ile elitleri öldürmenin tek olu bu item olabilir.

Stone Gauntlets
•   Stack kazandığında immun konusunda bir problem yok fakat stack azalırken yürüme hızın eski durumuna dönmemekte
•   Saldırı hızı azalması immun kısmını etkilemekte

Blizzaddan konu ile ilgili yapılan açıklama:
Görüşlerin için teşekkürler bütün özellikleri olmasa da birkaç item için yapılan güncellemeler aşağıdadır.

Squirt’s Necklace
•   İkon eklenmiştir.
•   Damage azaltma hakkında çalışılmaktadır.

The Executioner:
•   Follower da çalıştırılması hakkında çalışılıyor.

Echoing Fury:
•   Bu item için çok rapor var.
•   Henüz bir güncelleme yapılmadı.

Flavor of Time
•   Burada kesinlikle bir hata var. Sadece itemi giyenler iki kat pylon zamanı alacak.
         
Stone Gauntlets
•   Bu biraz karmaşık bir item olduğu için çalışmalarımız sürüyor.

Kaynak : https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/full-mechanics-of-new-legendary-affixes-incl-bugs-and-a-qol-changes/914/17

14
Duyurular / 2.6.6 - Karakter Yapıları
« : 30.07.2019 | 15:55 »
Merhabalar;
    Yama 2.6.6 PTR için derlediğimiz top buildleri listemizde sıralıyoruz..Barbar;

WW T16 / Speed Build

Demon Hunter;

Multishot T16 Yama 2.6.6


Witch Doctor;


Monk;

Sunwuko T16 - 2.6.6.

Wizard;

Vyr Archon T16 - 2.6.6.


Crusader;

Condemm Akkhan t16 - 2.6.6.

Necromancer;Sizlerde PTR 2.6.6 ve Sezon 18 karakter yapılarınızı ( build ) bizimle paylaşmak isterseniz çok basit ! https://www.diablofanturkiye.com/builder/ adresinden karakterinizi seçip işlemlerinizi yapabilirsiniz.. Bekliyoruz..Sayfa: 1 2 3 ... 14