Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


PEGI ve Lisanslar  (Okunma sayısı 32056 defa)

Admin Midnite
Midnitel#2230
19.01.2014 | 12:01 | Beğeni: 0
DiablofanTurkiye.Com;
BLIZZARD ENTERTAINMENT, INC. Diablo® III Oyunun Resmi Fan Sitesidir 16 Yaş Limitlidir

Tüm Hakları BLIZZARD ENTERTAINMENT, INC. Tarafından saklıdır.

PEGI :

Pan European Game Information (PEGI) oyun kutuları üzerinde bulunan logolar sayesinde Avrupalı ebeveynlerin bilgisayar oyunu alırken haberli karar vermeleri için kurulmuş bir Avrupalı video oyunu içerik sınıflandırma sistemidir. Interactive Software Federation of Europe (ISFE) tarafından geliştirilmiş ve Nisan 2003'te kullanıma açılmıştır; sade Avrupalı sistemlere rağmen ulusal birçok yaş sınıflandırma sistemleriyle değiştirilmiştir. PEGI sistemi şu anda otuzun üzerinde ülkede kullanılmakta ve temeli bir gidişat koduna dayanmakta, bu gidişat kodu her yayımcının PEGI sistemini sözleşmeli olarak işlettiği bir kural düzeninde oluşmaktadır. PEGI kendiliğinden yönetmeliği 5 yaş kategorisi ve oyun içeriğini tanımlamak ve yaş uygunluğundan haberdar etmek için 8 içerik tanımlayıcısı tarafından oluşturulmaktadır.[1]Forum Kuralları :

Bu sitede kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, küfür, yanıltıcı, yasadışı örgütlenme, kırıcı, aşağılayıcı cümleler, kişisel gizlilik, uluslararası ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları'na aykırı içeriği olan iletiler atamazsınız. Bunun yanında, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam ve taciz kesinlikle yasaktır.

Yolladığınız hiçbir iletinin ne forum ekibi ne de forum sahipleri tarafından yasallığı onaylanamaz. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüle yemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumların, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değildir. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle elle yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumları kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü olmasıdır; ardından kayıt ettiğiniz hesap ile ilgili şifrenizi yöneticiler dâhil kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz (bkz: yasa ve güvenlik sebepleri). Bunun yanında, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karışık ve özel şifreler kullanmanızdır.

Kayıt olduktan sonra profil alanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat profil alanlarınızda kullandığınız her türlü illegal durumda, yöneticiler sizi uyarmadan profil alanınızı düzenleyebilir veya silebilirler.

Not: Her iletinizin IP adresi kayıt altına alınmaktadır. Bunun nedeni ise IP adresinizin veya ISP adresinizin daha önceden yasaklanmış (banlanmış) olabileceğidir. Bu durum sadece anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz ile oluşabilir.

Ek Not: Yazılım çerezler yerleştirmektedir ve hakkınızda küçük bir metin dosyası (kullanıcı adınız ve şifreniz de mevcuttur - yüksek derecede şifrelenmiş ) oluşturarak tarayıcınızın ara belleğinde bulundurur. Bu sadece giriş/çıkışlarınız için geçerlidir. Yazılım, bunun haricinde bilgisayarınızdan herhangi bir bilgi almaz.

Unutmayınız : Üye olduğunuz da 3 sitemize birden üye olmuş sayılırsınız ve aynı üyelik , şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Sitelerimiz : http://dotaturk.com/ http://www.starcraftturkiye.com.com/ http://hearthstoneturkiye.com/

***/***/****/***


English :

You agree, through your use of this forum, that you will not post any material which is false, defamatory, inaccurate, abusive, vulgar, hateful, harassing, obscene, profane, sexually oriented, threatening, invasive of a person's privacy, adult material, or otherwise in violation of any International or United States Federal law. You also agree not to post any copyrighted material unless you own the copyright or you have written consent from the owner of the copyrighted material. Spam, flooding, advertisements, chain letters, pyramid schemes, and solicitations are also forbidden on this forum.

Note that it is impossible for the staff or the owners of this forum to confirm the validity of posts. Please remember that we do not actively monitor the posted messages, and as such, are not responsible for the content contained within. We do not warrant the accuracy, completeness, or usefulness of any information presented. The posted messages express the views of the author, and not necessarily the views of this forum, its staff, its subsidiaries, or this forum's owner. Anyone who feels that a posted message is objectionable is encouraged to notify an administrator or moderator of this forum immediately. The staff and the owner of this forum reserve the right to remove objectionable content, within a reasonable time frame, if they determine that removal is necessary. This is a manual process, however, please realize that they may not be able to remove or edit particular messages immediately. This policy applies to member profile information as well.

You remain solely responsible for the content of your posted messages. Furthermore, you agree to indemnify and hold harmless the owners of this forum, any related websites to this forum, its staff, and its subsidiaries. The owners of this forum also reserve the right to reveal your identity (or any other related information collected on this service) in the event of a formal complaint or legal action arising from any situation caused by your use of this forum.

You have the ability, as you register, to choose your username. We advise that you keep the name appropriate. With this user account you are about to register, you agree to never give your password out to another person except an administrator, for your protection and for validity reasons. You also agree to NEVER use another person's account for any reason.  We also HIGHLY recommend you use a complex and unique password for your account, to prevent account theft.

After you register and login to this forum, you will be able to fill out a detailed profile. It is your responsibility to present clean and accurate information. Any information the forum owner or staff determines to be inaccurate or vulgar in nature will be removed, with or without prior notice. Appropriate sanctions may be applicable.

Please note that with each post, your IP address is recorded, in the event that you need to be banned from this forum or your ISP contacted. This will only happen in the event of a major violation of this agreement.

Also note that the software places a cookie, a text file containing bits of information (such as your username and password), in your browser's cache. This is ONLY used to keep you logged in/out. The software does not collect or send any other form of information to your computer.

Fansites : http://dotaturk.com/ http://www.starcraftturkiye.com.com/ http://hearthstoneturkiye.com/

Ömer Satıcıı
12.05.2014 | 01:48 | Beğeni: 0 #1
Son Düzenleme: 12.05.2014 | 01:50 Gönderen: Ömer Satıcıı, Düzenleme Sebebi: eksik
aha standart dediğim buydu(nekrosese demiştim) hoş olmuş olmuşda daha 10larca sayfa yazılması lazım tabi yine yetmeyebilir illaki cezalar ve uygulanmasında haksızlıklar olacak ancak her haksızlıktan sonra standartlarda yükseltilirse belki hayırlı olacak niye daha 10larca sayfa yazmak lazım olduğuna gelince ise:bidefa dünya kadar anlatım bozukluğu var (yasal boşluk)ayrıca cinsellik nedir vb tanımlarada ihtiyaç var


Ömer Satıcıı
12.05.2014 | 02:49 | Beğeni: 0 #2
yaw niye kimse yazmamış anlamadım bence en önemli konulardan biri aha az önce okudum ismini unuttuğum bidene kıymetli abi mesela aynı benim duruma düşmüş niye yasaklandığından bihaber öncelikle şu savunma yapılamamaksızın verilen kesin cezalar hiç adil değil(ilahi terazi müstesna) ayrıca kesin(ör:herifin teki paslı çizik bariyerlere çarpıp öldükten sonra ailesinden alınan tazminatlan bariyerler yenileniyo eskisinden daha parlak gösterişli hale geliyor vs) diye yazmak zorunda olduğunuzu anlıyorum ancak insanlık hali öyle herkese aynı şekilde muamele pek mümkün değil işte mesela o kıymetli abimizi bi gözün hatrı için bin göz sevildiğinden sizde onu diabolus ve diğerlerinin hatrına 1000x1000x....kere defa benden daha çok sevmiş yasakalmanıza rağmen en azından biraz gönlünü hoş etmeye çaba sarfetmişsiniz.savunma hiç bi forumda olmadığından ilk okuduğunuzda saçma gibi görünebilir ancak bişi olmaz diğerlerinden farklı olsun bizimki tabi kuyuya taş atan deli olmak istemem beğenirseniz ayrıntılar üzerine bereber düşünürüz ayrıca saçma olduğunu düüşündüğüm bir diğer şey ise benim eski hesabım olan Ömer Satıcı %70 tehlikeli bulunmuş benim onu %100 yapmak istediğimi farzedelim neden olamıyorum insanlar hapiste hatta aha şu tek başına kapatıldıklarında bile suç işleyebiliyolar

Srinelli
Srinelli#2263
12.05.2014 | 08:58 | Beğeni: 0 #3
Eskiden noktalama işareti kullanılmadan ve kelimeler arasinda boşluk birakilmadan yazilirmis. Anlasilabilmesi icin de toplu okumalar yaparlarmis.
Bence su ustteki ileti icin boyle bir toplasma yapabiliriz. Yararli olacagini dusunuyorum.

Ömer Satıcıı
12.05.2014 | 13:59 | Beğeni: 0 #4
al işte ne yazayım ben şimdi buna hasbinALLAH yani bay bey diye başlayıp sonrada ağzımıza zıçınca saygılımı oluyon ney bende şimdi senin küçük ünlü uyumuna uymayan kelimelerinimi yazayım işte ne yazıkki vicdana iyi niyete iyi zannna göre bi standart oluşturmak pek mümkün değil o değilde kendimce bi namım var diye düşünüyorum forumda küçücük beyninlen beni aşağılamaya çekinmediğine göre ya yönetici yada yönetici arkadaşısın aha yine şimdi beni yasaklayacaklar bayri bikaç saat dursun birileri okusunda içimde kalmasın velhasılı kelam standartlar gerçekten çok mühim

Srinelli
Srinelli#2263
12.05.2014 | 19:52 | Beğeni: 0 #5
Standartlar konusunda konusmak ister misiniz? Ben istemem sahsen.
Sizinle kisisel herhangi bir iliskim yok. Olayi kisisel algilamayin. Yonetici de olsa fani de forumda bu sekilde konusan herkese esit sekilde davranirim ki konu ben degilim. Bunu bilip bilmemen de cok onemli degil de ben sana yine de soyleyeyim. Kaldi ki baska uyelik acsan bile ip adresini bildigimizden onu da banlayacagimizdan suphen olmasin. Bizzat ben ilgilenebilirim bununla. Sayet tutumunuzda herhangi bir degisiklik olmazsa tabi.
Burada Turkce olan bir forumda yazisarak anlasmaya calisiyoruz ve bunu yapamayanlarla da dalga geciyorum ben. Belki akillari baslarina gelir de iki uc kelime turkce yazabilirler diye.
Sizin Turkce yazabildiginiz hakkinda herhangi bir tereddutum yok. Her ortalama internet kullanicisi kadar Turkce yazabildiginize inaniyorum. Sayet burada bunu gostermemeniz tamamen siteyi, okuyuculari ve bizleri dikkate almadiginizin, onemsemediginizin gostergesi. Bu sekilde dusunup davranan herkes de diger arkadaslari bilemem ama benden asgari duzeyde kotuluk gorecektir. Bunu kotuluk olarak nitelendirmek de tamamen alginizla alakali olup kime gore neye gore kotu sorusunu beraberinde getirecektir. Kusura bakmayin. Siz sadece meydanda sallandirilansiniz. Diger arkadaslar da belki bunu gorup baslarina gelecek olani bilerek davranirlar. Ben cellat falan degilim tabi. Kim oluyorum ki bu tip bir uygulamayi yapabilecegimi zannediyorum. Tabi ki oyle. Fakat sunu bilin ki herkes tarafindan okunuyor yazilanlar ve herkes neyin ne oldugunu az cok gorebiliyor.
Karninizi doyurmakla ilgilenmedigimi de belirtmek istiyorum.
Tekrar ve buna ragmen saygilar.

Ömer Satıcıı
15.05.2014 | 22:37 | Beğeni: 0 #6
sevgili sayın SRİNELLİ efendim iyi yazmışsın.ne yazacağımı bilemediğimden sebep en iyisi hiç yazmayımda okuyanlar görmediğimi foruma girecek fırsatım olmadığını zannetsin istedim sonra ne kadar saçma olduğunu farkettim zira aşağıda bi yerlerde yakın zamanda online olanlar yazıyodu aslında şimdi aklıma geldi yinede yazmasam millet cevar vermeye değmeyecek bi cevap olduğunu düşündüğümü düşünürlerdi ama bidefa başladım yazmaya şu karnımı doyurmakla ilgili kısmı keşke yazmasaymışın bende keşkem takmaisim kullansaymışım o değilde bu bariyerlere çarpan adam örneği çok saçma olmuş biraz üstüne düşünelimde belki bilmeden hoş bişey söylemiş falanımdır şu malum ressam müzisyen heykelci vb sanatçıların en nefret ettiği eserlerinin en beğenilen eserleri olması gibi gerçi çokda malum olmayabilir ama illaki vardır öle birileri zaharr koca dünya neyse şimdi bi kerede herkesin önünde özür dileyimde barışalım dahada bana değme haysiyetimlen oynama görüyon işte 1 hafta düşünüpte yazabildiğimin en iyisi bu veya illa karışacaksan beyninin yarısını kullanda adaletli olsun velhasılıkelam
ÖZÜRDİLERİM
SEVGİLER SAYGILAR BAY BEY EFENDİM

Ömer Satıcıı
16.05.2014 | 01:20 | Beğeni: 0 #7
Standartlarla alakalı son ke zyazıyorum umarım bu yaptığım spam olmuyodur gerçi bu sevdiğim forumdan atılmak pahasınada olsa bunu yazmak zorundayım.İşte söylüyorum hatta pala sakalımda var ama sanki beni dinleyen yok benim spamın ne olduğunu bilmem lazım(spam=arka arkaya 3 mesaj gibi).Nekrosese özelden yazmıştımda cevap vermedi sağolsun hala askerdemi ney anlamadım.önceki hesabımdan bu rüşvet haberlerinin çıktığı ilk bikaç günden birinde hani beraber yürüyoduk diyemi ney saçma bi anketmi başlıkmı konumu ne açmıştım nekrosesten hemen uyarı geldi altındada burada diablodan başka bişey yazılmaz gibi bişeyler yazıyodu yaw bu sevgili nekroses yönetici buranın hakimi savcısı böyle yanlış yazabilirmi(he yazabilir insanlık halide...STANDARTLAR)halbuki doğrusu burda siyasetlen alakalı bişey yazılmaz vb. bişey olmalıydı zira kendide (yanlış anlaşılmasın çok severim ULU ÖNDER'i)GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK PAŞA'ylan ilgili sağolsun pek çok güzel şey yazmış vesselam

SAYGILAR SEVGİBEY LEBAYR EFENDİM

Naratuna
callderon#2912
16.05.2014 | 01:37 | Beğeni: 0 #8
@Srinelli İlk önce insanlarla dalga geçmeden, nasihat veya  bir şeyleri düzgün yapmasını söylemeden önce yazdığınız cümlelerin sesli, sessiz olmasına dikkat etmeniz gerekir.
Turkce = Türkçe olarak yazılır.
gostergesi = göstergesi olarak yazılır.
baslarina = başlarına olarak yazılır.
Bunun gibi bir çok hata. Daha özenli yazmanız sonra millete ahkam kesmeniz sizin için daha sağlıklı olur.

Srinelli
Srinelli#2263
16.05.2014 | 08:18 | Beğeni: 0 #9
Oyle yazmamin sebebi bilgisayarlarini Turkce kullanmayan arkadaslarin $+^%& seklinde ibareler gormemesi icindir. Etrafimda bu sekilde tonla adam oldugu icin bu sekilde yaziyorum. Su an sizin yazinizi da kargacik burgacik goruyorum. Ben ve etrafimdakiler belli sebeplerden oturu pc lerini turkce kullanamadiklarindan dolayi okunusu kolaylastiriyorum.
Herkes de mutlu oluyor. Siz de anliyorsunuz yazdiklarimi ben ve benim gibi olanlar da.
Siz benim ve onun yaptiklari arasindaki nuansi goremiyorsaniz ya da yenileri de dahil yukaridaki yazilardan bir sey anlamissaniz eger yapabilecegim bir sey yok.

Naratuna
callderon#2912
16.05.2014 | 13:21 | Beğeni: 0 #10
Böyle bir savunmayla çıkmanız için yazdığınız yazıyı tekrardan okumanızı, gözden geçirmenizi istiyorum. Türkçe karakter olarak kargacık  burgacık görüyorsanız veya görenler oluyorsa, yazınızda bir yerde ' ü-ş ' kullanmışsınız bir yerde ' u-s ' burada bir çelişki oluşuyor. Diğer arkadaşı savunduğumu düşünmenizi istemem, söylediklerinizin bazı kısımlarına katılıyorum ve böyle düşündüğünüz için bu tarz  yazılar yazmadan önce kendinizi biraz daha tartarak ve yazdıklarınıza biraz daha özen göstererek yazmanızı öneriyorum. Bunu sadece yapıcı bir yorum olarak algılayın.

Srinelli
Srinelli#2263
16.05.2014 | 14:28 | Beğeni: 0 #11
Arada kacabiliyor sonucta. Olur oyle seyler. Ya da kopyaladigim metinlerde de olabiliyor.
Ben buradaki herkesten hatta TDK gelse ondan da iyi turkce konusabilirim. Merak etmeyin. Benim derdim yanlislarda. Pek tabi öz olarak Türkçe de yazabilirim. Bütün sesli harfleri kullanarak ama yanımdaki Şamil bana neden böyle yapıyorsun diye bakar sonra. Ona Samil diyince de kizmiyor. Hakli adam.
Sizin bununla ilgilenmeniz, iletilerimi tek tek didikleyip turkce karakter aramaniz da beni endiselendirdi gercekten. Ne yapmami onerirsiniz. bir daha ü-ş kullanmayayim mi?
Benim yanlis oldugunu soyledigim sey ile yaptigim arasinda bir iliski mi goruyorsunuz.
Konu ben ya da muhtesem turkcem degil. O yuzden PEGI kismina donebiliriz. Soz pegi den acilmisken de bu forumda da 16 yas siniri oldugunu hatirlatmak istiyorum. Bazen yazilanlar bana bu durumun ihlal edildigini dusundurtuyor cunku.
Saygilar.

Ömer Satıcıı
16.05.2014 | 23:46 | Beğeni: 0 #12
@Srinelli,google!mektup.com biri herkesin önünde olmak üzre 2 sefer özür dilemiş olmama rağmen görüyorumki hala bana karışıyorsunuz ayrıca beyninizin yarısını kullanmanızı rica etmeme rağmen görüyorumki sınırları zorlayıp kaç yaşında olduğumu buluyorsunuz +xxx(5 hane(km cinsinden))'e gelince takamura-san'ın ippoya söylediği bişey hatrıma geldide neyse ş,iimdi yazıpda yasaklanmayım zira meydan size kalır ve bana gayet saygılı bi şekilde küfretmeye devam edersiniz okunma sayısı 1800 olmadan silinmememesini temenni ediyorum
sevgilerBEY   saygılarBAY EFENDİM

Sayfa: 1   Yukarı git

Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

Forum Kuralları