Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Yeni Esnaf: Mistik  (Okunma sayısı 38601 defa)

Sonunda baş şeytan yenilgiye uğratıldı ve cehennemin lordları kara ruhtaşına hapsedildiler. Cennetin derinliklerine kadar giden yolda sayısız hayat kurtardık fakat yolculuğumuz henüz sona ermedi. Korkunç bir varlık daha Sanctuary'yi yok etmeye geldi ama yetenekli bir başka esnaf daha dünyayı kurtarmak için size yardım etmeye hazır.


MİSTİK

Mistizm ustası Myriam Jahzia genişleme paketi Reaper of Souls'da bizimle birlikte olacak.


Myriam Jahzia, sihirli görüş ile kutsanmış ruhani Göçebe Vecin kabilesinin bir üyesidir. Kabile, kadınların üstün olduğu bir felsefeyi benimserler ve her şeyin anası kabul ettikleri Allmother adlı bir tanrıya inanırlar. Allmother görüşlerinin kaynağıdır ve Vecin kabilesinin bireyleri görüş adını verdikleri bu altıncı hisse sahiptirler. Görüş, Vecin kadınlarında daha güçlü iken, Myriam'de bilhassa daha güçlüdür.

Myriam ile Westmarch'ta karşılaşacağız ve onu olayların içerisinden kurtardığımızda hünerli ellerini bize sunacak. Myriam'in eşyalarınız için iki önemli özelliği bulunuyor: Güçlendirme (Enchanting) ve Şekil Değiştirme (Transmogrification)

Güçlendirme (Enchanting)
Hiç özellikleri neredeyse mükemmel olan fakat tek bir özelliği kötü olduğu için kullanamadığınız bir eşyanız oldu mu? Veya uzun süre severek kullandığınız, atmak istemediğiniz ama artık özellikleri sizin için yetmeyen bir eşyanız? Eşya güçlendirme (enchanting) sayesinde artık sarı (rare) veya turuncu (legendary) eşyalarınızın 1 özelliğini değiştirmeniz veya değerini baştan belirlemeniz, Myriam ile konuşup eşya güçlendirme (enchanting) menüsünü açıp gereken malzemeleri ve altını vermek kadar kolay olacak.

Eşya Güçlendirme Nasıl Çalışıyor?
1) Myriam ile konuşup Enchant'ı seçin.


2) Güçlendirmek istediğiniz eşyayı açılan pencereye yerleştirin. Eşyanızın değiştirilebilir olan özellikleri bu pencerede listelenecektir. Bu listeden dilediğinizi seçerek yerine rastgele bir başka özellik getirtebilirsiniz.


3) Değiştirmek istediğiniz özelliği belirledikten sonra pencerenin altında çıkan gerekli malzeme ve altını toplayıp "Replace Property" tuşuna basarak özelliğin rastgele olarak yeniden belirlenmesini sağlayabilirsiniz.


4) Replace Property'ye tıkladığınızda size eski özellik ve yanında 2 yeni özellik sunulacak ve bizden birini seçmemiz istenecek. İstediğimiz birini seçerek yeni özellik olarak belirleyeceğiz.


5) Eğer yeniden belirlenen özelliği beğenmezseniz, daha önce değiştirmiş olduğunuz özelliği bir miktar malzeme ve altın ile yeniden değiştirebilirsiniz.


Güçlendirme (Enchanting) ile İlgili Diğer Detaylar:
* Değiştirilen özelliğin yerine rastgele bir başka özelliğin gelecek olması nedeniyle yerine gelecek yeni özelliğin bir öncekine göre daha kötü olma olasılığı mevcut. Ama korkmayın! Pişman olursanız, Myriam size eski özelliğin iadesini garanti ediyor!

* Eşyalarınızın özelliklerini değiştirirken hangisini değiştirmek istediğinizi dikkatli seçin. Çünkü bir kez bir özelliği değiştirdiğiniz zaman diğer tüm özellikler artık o eşya için sabittir ve değiştirilemezler. Fakat değiştirmek istediğiniz o tek yeteneği tekrar tekrar değiştirmeniz mümkün.

* Bir diğer önemli nokta ise özelliği değiştirilmiş her eşya artık hesabınıza yapışık hale gelir ve kendi karakterleriniz dışında hiç kimseye bu özelliği değiştirilmiş eşyayı devredemezsiniz.

* Legendary eşyaları legendary yapan, yani ona has olan, özelliklerini değiştiremezsiniz.


Eşya Şekli Değiştirme (Transmogrification)
Malthael ve onun hizmetkârları ile savaşmak için Sanctuary'de yolculuk ederken elbette ki tanıdık ve yeni pek çok zırh ve silahla karşılaşacaksınız. Ve bu eşyalar arasından en güçlüsünü seçmeye çalışırken şıklığınız elbette ki en arka planda kalacak. Ama artık Myriam sayesinde eşyalarınızın şeklini özelliklerinden ödün vermeden değiştirmeniz mümkün olacak.

Eşya Şekilleri Nasıl Değiştiriliyor?
Set ve Legendary eşyalar da dahil olmak üzere üzerimize giydiğimizde görüntümüzü değiştirebilen tüm eşyaların şekillerini başka eşyalara aktarabileceğiz. Tabii önce görüntülerini kullanabilir hale getirmemiz gerek. Bir kez kullanılabilir hale getirdikten sonra tüm karakterlerimiz bu görüntüleri kullanabilecekler. Normal, mavi ve sarı eşyaların görüntüleri Mistik level atladıkça açılırken, legendary ve set eşyalarının görüntülerini kullanabilmek için onları bizzat identify etmemiz gerekecek.

Eşyaların şekillerini değiştirmek çok kolay:

1) Myriam ile konuşup Transmogrify'ı seçin.


2) Şeklini değiştirmek istediğiniz eşyayı açılan pencereye yerleştirin.


3) Eşyanızın altında çıkan listeden dilediğinizi seçerek yanda açılan pencerede üzerinizde nasıl görüneceğine bakın.


4) Eşyanız için beğendiğiniz yeni görüntüyü seçtikten sonra pencerenin altında çıkan gerekli altını toplayıp "Transmogrify" tuşuna basarak eşyanızı beğendiğiniz yeni görüntüsüne kavuşturun.


5) Maceranıza yeni tarzınızla devam edin.


Eşya Şekli Değiştirme (Transmogrify) ile İlgili Diğer Detaylar:
* Softcore ve Hardcore birbirinden bağımsız olacağından görüntüleri her ikisi için de ayrı ayrı açmanız gerekecek.

* Bir silahın görüntüsünü bir diğeri ile değiştirmek istediğinizde kullanım şeklinin aynı olma zorunluluğu olacak. (Örneğin çift el bir kılıcın görüntüsünü yalnızca bir başka çift el kılıç, çift el balta veya çift el gürz ile değiştirebilirsiniz. Çift el bir kılıcın görüntüsünü bir asa, teber veya mızrak ile değiştiremezsiniz.)

* Şekil değiştirme işleminden sonra eşyanız eski rengini korumaz. Aynı rengi kullanmak için yeniden boyamanız gerekebilir.

* Mistik oyuna eklenmeden önceden bulduğunuz eşyaların görüntüsü mistik'in şekil değiştirme menüsüne eklenmeyecek. Identify işlemini mistik oyuna eklendikten sonra yapsanız bile görüntüsü açılmayacak. O eşyanın görüntüsünü açabilmek için yeni bir tane bulmanız gerekecek.

Kaynaklar:
http://eu.battle.net/d3/en/blog/11337855/
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/10388638968?page=10#192
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/10388638968?page=19#368
http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/8574477374?page=2#37

By : Nekroses 28.10.2013 | 22:12
Son Düzenleme: 09.11.2013 | 21:58 Gönderen: Nekroses
Etiketler: mistik esnaf mistik 
moz 29.10.2013 | 10:07


Öncelikle emeğiniz için teşekkürler.
Muhtemelen BlizzCon dan sonra nasıl yapıldığı hakkında YouTube'dan bol bol video görebiliriz. Fakat benim dikkatimi çeken bir durum var o da 2 tane craft item var bunları ne şekilde edineceğiz öldürdüğümüz yaratıklardan mı düşecek acaba bilgisi olan ?


songokusn 29.10.2013 | 10:16


kardeşim eline saglık cok tesekkurler


Nekroses 29.10.2013 | 11:38

Son Düzenleme: 29.10.2013 | 11:41 Gönderen: Nekroses

Öncelikle emeğiniz için teşekkürler.
Muhtemelen BlizzCon dan sonra nasıl yapıldığı hakkında YouTube'dan bol bol video görebiliriz. Fakat benim dikkatimi çeken bir durum var o da 2 tane craft item var bunları ne şekilde edineceğiz öldürdüğümüz yaratıklardan mı düşecek acaba bilgisi olan ?


Bu konu hakkındaki çalışmalarını henüz tamamlamamışlar. Malzemelerin nasıl elde edileceği hakkında net bir bilgi yok.

Kaynak: http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/10343714269?page=3#54


MR.GRIMM 29.10.2013 | 14:16


Bence elite yaratıklara koyarlar malzemeleri yada bir helfire ring yapımı gibide olabilir büyük bosslardan çıkabilir.


MR.GRIMM 29.10.2013 | 14:19


Ayrıca oyun böyle daha eğlenceli olacak iyi ki AH kapatılıyor.


moz 29.10.2013 | 14:52


Craft itemlerden 1 tanesi sarı 1 tanesi de kahverengi bu demek oluyor ki kahve rengi olanı bir şekilde Crfatlayacağız. Ama sarı olan zannedersem (Demonic Essence) gibi  düşecek. 


JackDaniels 29.10.2013 | 16:04


bu şekilde daha eğlenceli hale gelicek oyun,bekleyip görecez bakalım...


SpawN 29.10.2013 | 22:26


Çeviri ve geri kalan tüm uğraşların için teşekkürler Nekro...


Nekroses 29.10.2013 | 22:38


Dikkat ettiyseniz mistiğin menü görüntülerinde Salvage seçeneği de var. Belki de gerekli malzemeleri elde etmek için bulduğumuz eşyaları mistiğe kırdıracak olabiliriz. Konu netlik kazanmadığı için açıklamamış olabilirler. İlerde değişebilir.

@SpawN: Ben teşekkür ederim dostum, sağ ol.


Diabolus 30.10.2013 | 12:15


Eline sağlık Nekroses...

Görüntüdeki craft itemleri için şuan ki kullandığımız craft itemlerinin 2-3 tanesinin birleşince ortaya çıkması durumu olabilir. En sağdakinin rengi sanki fiery of brimstone'u andırıyor. Tabi bekleyip göreceğiz ama bu yeni özellik oyuna renk katacak bencede..


quatermain 01.11.2013 | 11:13


Eline koluna yüreğine sağlık.


FreeX 01.11.2013 | 19:01


Demonic Esans'lar 70 lvl item lerin craftında kullanılmaycakmı ? Bu konuyla ilgili bir bilgi varmı ? Boşuna toplamayalım bari...


AMON-RA 01.11.2013 | 21:56


Oncelıkle bılgılendırme ıcın cok tesekkurler super olmus
arkadaslar sızce elımızdekı cok para eden ıtemlerı mesela 1200 dps lık macelerı satmak avantajlımı dezavantajlı bır durummu olusturur sız ne dersınız + elımızdekı goldlar ne ıse yarayacak oda ayrı bır muammaa :))Sayfa: 1 2 3   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.