Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Patch 2.3 PTR yakında başlıyor !..  (Okunma sayısı 17090 defa)

Patch 2.2'nin damgasını vurduğu Sezon 3'ün oynandığı şu sıralarda Patch 2.3 haberi çıkageldi PTR 2.2 ile uzun süre deneme yapıldıktan sonra Sezon 3'e yetişmişti. Aynı şeyin Sezon 4 için Patch 2.3 ile olacağını tahmin ediyoruz. İşte ilk göze çarpan yenilikler.


Öncelikle belirtlelim. Geleceği belirtilen yenilikler şuan için ilk olarak PTR ortamında denenecek ve gerçek yama çıktığında bir çok değişiklik, eksiltme ve ya arttırma olabilir.Yeni Bölge : Ruins of Sescheron

Yeni bir harita geleceği BlizzCon 2014'de duyurulmuştu ama üstüne gelen 2 yamada da kendini göstermemişti. Bu sefer gelecek gibi görünüyor. Yeni mekan yeni yaratıklar ve yeni tehlikeler içerecek. Ayrıca bu bölgede Kral Kanai'nin Tapınağı olacak ve bu tapınağa da Kanai Cube elde etmek için uğramamız gerekecek.
Yeni Artifact : Kanai's Cube

Diablo 2 oynayanlar Horadric Cube'ü hatırlayacaktır. Ona benzer bir Cube oyuna bu yama ile eklenmiş olacak. Bu Cube ile çeşitli magical itemlere yeni özellikler kazandırabileceksiniz.Craftlama Sistemi Güncellemesi

Artık düşük level ile yüksek level itemleri craft ederken aynı craft materyalleri kullanılabilecek. Buna göre craft materyalleri de düzenlenecek.Adventure Mode Güncellemeleri :

Özellikle bounty hunter görevleri sonunda elde edilen Horadric Cache'lerin içine Greater Rift'lerde kullanılmak üzere Act-Specific itemler konulacak. Bu sayede Greater Rift için gereken Realm Trials'lerde son bulmuş olacak.Yeni Özellik : Sezon Journey

Her oyuncunun sezonsal yolculuğu farklıdır. Bu yüzden Sezon 4 ile birlikte oyuncuların sezon içeirsindeki bireysel ilerlemeyi izlemek mümkün olacak. Bu özellikle gelişmiş oyuncular için düşünümüş yeni bir özellik bu şekilde kilometre taşları, Tiers başarıları ve bu başarılara göre elde edilen yeni Portrait'ler gelecek yeni özelliklerin içinde yer alıyor.Yeni Zorluk Seviyeleri :

Özellikle 2.2 ile daha da güçlenen karakterler ile Torment 6 zorluk seviyesi çok basit kalmıştı. İşte bu yüzden Torment 10'a kadar 4 yeni zorluk seviyesi daha oyuna ekleniyor.Yeni Yeni Legendary be itemler :

2.2 de olduğu gibi 2.3'de de yeni bir çok set ve legendary item gelecek. Ayrıca bir çok itemin de özellikleri değiştirelecek yada eklenecek.


Savaş Değişiklikleri :

Bir çok yaratık yeni özelliklere kavuşacak. Ayrıca Rift Guardian'ın ortaya çıkması için gerekli yaratık öldürmelerine de bir balans ayarı getirilecek. Öldürmek için daha fazla zaman harcanan yaratıklar sizi Rift Guardian'a daha çok yaklaştıracak. Yani Rift'i araştırmak ve temizlemek için sizlere yaratık öldürme opsiyonları sunulacak.


Kendinizi Hazırlayın... :

Yeni bölge, yeni zorluk seviyeleri, yeni itemler ve yeni adventure mode değişiklikleri ile bambaşka bir Diablo deneyimi daha bizlere çok yakın ve yakında PTR ile deneyebileceksiniz...By : Diabolus 24.06.2015 | 15:05
Etiketler:
Clausewitz 24.06.2015 | 18:51


ayın kaçında açılıcak acaba ptr


moz 25.06.2015 | 12:25


T10 olayı yerinde bir karar olmuş bana göre ben farklı bir öneride bulunmuştum http://www.diablofanturkiye.com/oneri-ve-sikayet-bolumu/sezon-4-icin-oneri-yapabilirmiyim/  burada.


Blackfire 25.06.2015 | 22:08


D3'e Şimdi başlamak varmiş!!
İki yıldır oyuna  ifrit olsamda oynuyordum..
Geleçek yama ile Oyun dinamigi  ve içerigi  biz eski Diablo'cuları daha fazla memnun edecek gibi..   


paramore 26.06.2015 | 07:43


ben yeni başladım pişmanım keşke sezon 1 den itibaren başlasaymışım :D


Diabolus 27.06.2015 | 10:12


ayın kaçında açılıcak acaba ptr


Blizzard forumlarındaki bir mavi gönderi şu şekilde, yani tarih henüz belli değil.

No date for PTR yet, but "around the corner" should mean very soon!


Diabolus 27.06.2015 | 10:32


PTR 2.3.0 için son gelen bilgileri derledim;


    Yeni Bölge - Ruins of Sescheron: Yeni Quest'ler içerecek, bounty görevleri olacak, NPC'ler olacak, enemies and lore!
   Yeni İtem - Kanai's Cube: Legendary itemlere yeni affix özellikler kazandıracak yeni artifact
    Kanai's Cube Tarifleri: Gemler için birleştirme ve değiştirme formülleri, Materyaller, değişiklik yapma itemleri, farklı realmlere açılacak portal tarifleri gibi bir çok tarif olacak.
    Trial Rifts Kaldırılıyor : Greater ve Nephalem Rifts girişleri artık key ile olmayacak; Bounty görevleri yüksek gold ödülleri içerecek ve  materyal ile cube tarifleri verecek.
    Yeni Torment Zorluk Seviyesi : Torment 10'a kadar oyunu zorlaştırabileceğiz.
    Eski setlerin cilalanması :  Helltooth, Vyr's, Manajuma's, Shenlong's, Chantodo's, gibi bir çok kullanılmayan sete yeni özellikler kazandırılacak.
  Eski skillerin cilalanması : Wall of Zombies,  Toad of Hugeness, Mass Confusion, Spike Trap gibi bir çok skill'e yenilikler geliyor.
    Yeni Achievements ve Sezonsal Jouney sistemi yeni ödüller ile başlayacak
  Yeni Efsanevi Eşyalar :  Archon, Strafe, Seven-Sided Strike, Seismic Slam gibi bir çok skill'e ekstra özellik verecek yeni efsanevi eşyalar oyuna eklenecek.
Yeni setler :
        Monk için Exploding Palm ve Seven-Sided Strike üzerine yeni bir set gelecek; Witch Doctor için  Spider Queen ve Toad of Hugeness üzerine bir set gelirken; Crusader içinde  Blessed Hammer ve Falling Sword üzerine bir set gelmesi bekleniyor.


Ayrıca yeni portre görüntüleri var. Diablofan'da yayınlanan bu resimde  Blizzcon ödülü olarak gelecek bir portre sol üstte gözüküyor. Sağ üstte asya serverında kozmetik olarak satılan portreler, sol altta sezonsal portreler görülüyor.Ayrıca yeni  Kanai's cube formullerinin bir kısmı, değişecek itemler ve skillerde yavaş yavaş belli olmuş ama Blizzard 'ın yama notlarını beklemekte fayda var.


Midnite 27.06.2015 | 11:44


Hepimizin haz olarak adlandırdığı duygu ya da ne derseniz bence şimdi daha yeni başlayacak gibi..
Artık herkes kendisine özel formülleri olacak :)

Mesala açık oyunlara girdiniz TalRasha bonusunu pasif  yapmış bir yüzük ile geziyor :D işte bu süpeerr  "hell yea" diyip, onu yapmaya çalışacağız kasacağız :)
bunun gibi bir çok item :)

Şans faktörleri de cabası
Bir diğer konu ise artık oyunlar değil oyun içi özellikler işte portle kanat vs dikkat çekiyor onlarıda eklediler mi tadından yenmez gibime geliyor :)

Ek Pakette belki ;)


Clausewitz 27.06.2015 | 17:03


tşkler diabolus ve midnite bilgilendime için


quatermain 29.06.2015 | 10:17

Son Düzenleme: 29.06.2015 | 10:20 Gönderen: quatermain

Emeği geçen herkese ( başta reiz olmak üzere ) teşekkürler. Sanmıyorum bu patch benim oyun hakkındaki düşüncelerimin değişeceğine ... euashudasd
Yok abi yok yine 2 ay oynarız sonra rutine biner bırakıp gideriz bu kadar basit....


moz 29.06.2015 | 11:24


Diabolus ADAMSIN..!! :-)


yusufoz 29.06.2015 | 12:36


Emeği geçen herkese ( başta reiz olmak üzere ) teşekkürler. Sanmıyorum bu patch benim oyun hakkındaki düşüncelerimin değişeceğine ... euashudasd
Yok abi yok yine 2 ay oynarız sonra rutine biner bırakıp gideriz bu kadar basit....

Malesef çoğu oyunda böyle oluyor. misal gta 5. herkesin bayıldığı oyunun senaryosu bitince oyun bitiyor. Online desen onuda 2 ayda kurutuyorlar. Bir patch çıkartıp heist getiriyorlar.. oda 2-3 ay idare eder. yine baska bir patch cıkarmak zorunda kalıcaklar..  Yani aşağı yukarı her oyun icin bu söz konusu.. Blizzard'ın hatası patchları çok geç çıkarması. Yani zamanlaması çok kötü. Eğer zamanında yenilikler getirilse, insanlar sıkılmadan devam eder.


Diabolus 29.06.2015 | 14:30


Emeği geçen herkese ( başta reiz olmak üzere ) teşekkürler. Sanmıyorum bu patch benim oyun hakkındaki düşüncelerimin değişeceğine ... euashudasd
Yok abi yok yine 2 ay oynarız sonra rutine biner bırakıp gideriz bu kadar basit....

Yavru ben normalde oynamayacaktım artık ama Heroes of the Strom için binek ödülü varmış sezon oynayanlara o ödülü alana kadar kasarım 1-2 hafta yoksa bende 2 aydır oynamıyorum oynamaya da pek niyetim yoktu. Sezon 4 zaten en erken Ağustos'da gelecek...


kaaputenen 29.06.2015 | 23:40

Son Düzenleme: 30.06.2015 | 08:38 Gönderen: Diabolus

d3bg de  biraz daha  fazla detay  buldum tercume etmeye vaktım yok resimlri  paylaşalım


Edit by Diabolus : Resimler zaten var konu içerisinde resimlerin üzerine tıklarsanız aynı resimler açılıyor..