Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Legendary: Ancient ve Primal Rehberi  (Okunma sayısı 8994 defa)

Ancient eşyalar Sezon 17'de gerçekten parlıyor: Üzerinizdeki hiçbir set bonusu etkin değilken, giydiğiniz her bir Ancient verdiğiniz hasara %750 artış ve size verilen hasarda %4 azalma sağlayacaktır. Son zamanlarda ganimet toplamaya ara vermiş olanlarınız için, Legendary, Ancient ve Primal Ancient eşyalar arasındaki farklarla ilgili herhangi bir karışıklığı gidermek için hızlı bir tazeleme yapmak istedik.


Genel olarak Ancient ve Primal Ancient eşyalar, Legendary eşyaların daha güçlü versiyonlarıdır. Temel özelliklerinin (hasar veya zırh) ve tüm yüzdelik olmayan özelliklerin mümkün olan asgari ve azami olasılıkları için daha yüksek değerler alması dışında Legendary eşyalarla aynıdırlar.


Ancient ve Primal Ancient Eşyalar
* Bu eşyalardaki puanlar (genellikle) eşya düştüğünde oynadığınız karakter sınıfına uygun şekilde uyarlanır.
* Set eşyalar hem Ancient hem de Primal Ancient olarak düşebilir.
* Biri Ancient diğeri olmasa bile aynı ada sahip birden fazla eşyayı giyinemezsiniz.
* Yüzdeye dayalı puanlar arttırılmaz. (Saldırı Hızı, yeteneklere %bonus veya %Kritik Vuruş Şansı / Hasarı gibi)

Ancient Eşyalar
* Yalnızca 70. seviyeye ulaşmış karakterler için ve yalnızca Torment seviyesi zorluklarında düşer.
* Yere bırakıldığında, Primal Ancient eşyalar normal Legendarylerle aynı turuncu parlamayı paylaşır.
* Ancient olup olmadığını görmek için eşyayı identify etmeniz gerekir.
* Identify edildiğinde Ancient eşyalar, eşyanın ipucu çevresinde turuncu bir kenarlığa (veya Set öğeleri için yeşil) sahiptir ve öğe açıklamasında "Ancient" yazar.
* Canavarlar, sandıklar, Kadala, Horadric Cache, Kanai's Cube ve hatta Demirci veya Kuyumcu işçiliği dahil tüm kaynaklardan düşüyorlar.

Primal Ancient Eşyalar
* Bırakıldığında, Primal Ancient eşyaları kırmızı bir ışına ve parlamaya sahiptir.
* Horadric Cache, Kadala ve Kanai's Cube de dahil olmak üzere, oyundaki herhangi bir Legendary eşya kaynağından düşüyor, ancak en az 70 seviye bir Greater Rift'i tek başınıza başarıyla tamamladıktan sonra.
* Bu eşyalar Ancient eşyalardan çok daha nadirdir ve eşyanın Legendary Gücü de dahil olmak üzere tüm özelliklerde mükemmel Ancient seviye istatistiklere sahiptir.

Primal Ancientlar ve Geliştirici Felsefesi
Primal Ancientlar, karakter yapıları için gereçleri büyük ölçüde tamamlamış ya da Sezon Yolculuğunu bitirmiş ancak oynamaya devam etmek isteyen oyuncular içindir. Ayrıca, iyi donanıma sahip ve zamanlarının çoğunu Paragon Seviyeleri kazanmak ve Legendary Gemleri geliştirmek için harcayan Sezon dışı oyuncular için de geçerlidir. Eşya düşürme ya da Kadala'da Blood Shard harcama heyecanını her slotta Ancient kazanmanın ötesine çıkarmak istedik. Primallar, ileri seviye oyuncuların gerekli yükseltmeleri hissetmeden bir yapıyı tamamlamaları için bir yol sağlar.

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo3/22989464/legendary-an-ancient-and-primal-guide

By : Midnite 09.06.2019 | 13:26
Son Düzenleme: 09.06.2019 | 13:31 Gönderen: Midnite
Etiketler: Ancient 
opethianskies 25.09.2019 | 11:55


Primal düştüğü zaman harita üzerinde daire içinde bir pentagram beliriyior. Ancak bu her zaman olmuyor. Primal düştüğünü bazen Book Of Cain'den identify yaptıktan sonra öğreniyoruz. Bu da henüz sembol işlevinin tam oturmadığı anlamına geliyor. Bug var büyük ihtimalle.