Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.Tyrael  (Okunma sayısı 27709 defa)
Tyrael

Temel Özellikler

 • Ünvan

  Adaletin Başmeleği

 • Cinsiyeti

  Erkek

 • Ait Olduğu Yer

  Göklerdeki Cennet

 • İlişkisi

  Bilinmiyor

 • Durumu

  Hayatta

 • Görüldüğü Yer

  Bloodmarch

Tyrael, Adaletin Baş Meleği, - Işığın en fedakar hizmetkarları!

Auriel, Imperius ve Itherael'den oluşan Angiris Konseyi'nin bir üyesidir. Konseyin kurucusu olan, kardeşi, Inarius'un cennetten ayrılarak Sanctuary'yi (dünya) yaratmasından habersiz kalanlardan biridir. Nephalem soyu (insanlar) Sanctuary'nin yaratılışından sonra oraya yerleşmiş melekler ve iblislerden türemeye başladıklarında durumu diğer öğrenen konsey üyeleri gibi Nephalem'den tiksinmiş ve insanları ucube olarak görmüştür. Ancak Uldyssian adlı basit insan çiftçinin sadece sevdiklerini değil tüm Sanctuary' yi kurtarması yüreğine dokunmuş olacak ki kendilerinden ve cehennemden saklı olarak inşa edilmiş bu dünyaya dokunmama kararı alan meleklerden birisi olmuştur. Sanctuary yok edilmek yerine yaşayanların akılları tamamen silinmiştir. Yapılan antlaşma gereği Mephisto elini dünyadan çekmesi karşılığında Inarius'u mahkumu olarak almıştır. Tyrael iblislerin bu antlaşmayı sık sık bahaneler ile ihlal etmeleri yüzünden ara sıra ölümlülerin işlerine burnunu sokması sebebiyle konsey üyelerince pek sevilmez. İşlerini gizli saklı yapmak için ölümlü büyücülerden oluşan bir elit grup kurmuştur. Onlara "Horadrim" adını vermiştir ( Deckard Cain, Tal Rasha, Jered Cain bilinen üyeleridirler).

Işığın en fedakar hizmetkarlarından olan Tyrael, insanların dünyasını kurtarmak için üç baş iblis ile kendisi savaşmıştır. Geçmişte de üç baş iblisin yenilgiye uğratılması için büyücü klanlarına liderlik etmiş olan Tyrael, Diablo II'de de bu iblisler ile olan savaşta önemli yardım ve bilgiler sağlamaktadır.

Tyrael oyunda ilk defa, Diablo II Act II kısmının sonunda karşımıza çıkmakta, Duriel öldürülmesi ile, Tal Rasha'nın odasında Diablo ve Baal tarafından hapsedilen Tyrael kurtarılmaktadır.Tyrael tekrar dördüncü kısımdaki Pandemonium Kalesi'nde ortaya çıkmakta ve bu kısımdaki görevlerde kahramanımıza yardım etmektedir. Yıkım Lordu isimli genişleme setinde yine insanlığa yardım eden Tyrael, bu kısmın bitiminde, Baal'ın etkisini kendi tarafına çevirmeye çalıştığı "Worldstone"un parçalanması görevini üstlenmekte ve 3 baş iblis'in tekrar insanlık için kaos oluşturmasını engellemek için önemli adımlardan birini atmıştır.

Son olarak Reaper of Souls da Angiris Konseyi eski üyesi Malthael ile karşı karşıyayken görüldü.Konu : 14.10.2013 | 21:26
Son Düzenleme: 16.10.2013 | 23:30 Gönderen: Nekroses
Etiketler: Tyrael 
Archangel Tyrael 14.10.2013 | 22:23

biri tyrael mı dedi


Sayfa: 1   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.