Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.Yama 2.3.0 Adventure Mode Ön İnceleme  (Okunma sayısı 4792 defa)

Yama 2.3.0 Bir çok değişikliği de bereberinde getiriyor. Tamamen yeni bir bölgenin oyuna eklenmesinin dışında daha keşfedilecek bir çok şey olacak. Özellikle de oyuncuların deneyimlerini geliştirecekleri daha dinamik ve üst seviye bir Adventure modu bizleri bekliyor...Craftlama Tiyatrosu:

2.3.0 ile birlikte craftlama mekaniğimiz tamamen değişecek. Öncelikle oyundan  Common Debris, Exquisite Essences, Iridescent Tears, Demonic Essences, ve Fiery Brimstones gibi uzun zamandır kullanılan craft materyalleri artık oyunda yer almayacaklar.

Aşağıdaki iki resim aslında 2.3.0 ile birlikte oluşacak değişikliği çok güzel özetliyor. Soldaki resim bizim şuanki durumumuzu gösterirken sağdaki resim ise 2.3.0 ile birlikte olacak olan bir tarifi gösteriyor. Özellikle Arcane Dust'ın çok harcandığı Bracers tarifinde Rollerin değiştiği çok açık.


Forgotten Soul'lar artık 70 Level Legendary Craftlama da kullanılmayacaklar. Sağ resimde de görüldüğü gibi bunun için farklı materyallere ihtiyacımız olacak.


Daha oynanabilir Bounty görevleri:

Bounty bölgelerine yeni bounty görevleri eklemenin dışında artık Bounty görevlerinden elde edilen Rift materyallerine de Naphelem Rifler için ihtiyaç duymayacağız. Bounty görevleri özellikle oyuna yeni eklenecek olan Kanai's Cube için gerekli olan materyalleri bize sağlayacaklar.


Bonus Bounty bölgesi durumunuda bir değişiklik geliyor. Artık sadece bir bölgede bonus sandık bulunacak ve bu gün içerisinde ve belli zaman diliminde değişiklik gösterecek. Ayrıca bu bonus bölümü bitirenler bonus sandık ile ödüllendirilecekler.


Rift Koşusu olmaz ise olmaz:

Oyunda 2.3.0 ile gelecek belki de en büyük değişiklikerden birisi de  Realm of Trials'ın kaldırılacak olması. Artık  Greater Rift için Nephalem Obelisk'e tıklamamız ve bir seviye seçmemiz yeterli olacak. Tabi daha zor bir Rift deneyimi için öncelikle bir önceki Rift zorluğunu bitirmiş olmanız gerekiyor. Aynı zamanda Greater Rift için önemli bir bilgi daha var oda artık rift sonunda zamanında rifti tamamlarsanız size bir üst seviye için key upgrade seçeneği gelmeyecek. Tek bir ödül olacak oda Gem Upgrade. Yani rifti zamanında tamamlayamazsanız eskisi gibi Gem'de upgrade edemeyeceksiniz.


Aynı zamanda Riftlerin dizaynları, Rift Guardianların savaşma mekanikleri, sağlık durumları ve bir çok şey içinde yenilikler yolda..


Infernal Machines :

Hellfire Amulet ve Hellfire ring için gerekli olan Infernal savaşlarımız artık Hellfire Machines recipe'i gerektirmeyecek. Tüm Kewardenlar artık anahtar yerine aynı şans oranında bir Infernal Machine'nin kendisini düşürecekler. Yani tüm anahtarları toplayıp onlarla bir Infernal Machine yapma devride sona eriyor. Bu şans aynı zamanda Torment 7-10 arasında yükselen bir şans oranını da beraberinde getirecek.


Ayrıca son bir ekleme, Hellfire Amulet'ler artık % 100 socket açılmış vaziyette çıkacaklar karşımıza. Böylece daha güçlü Hellfire Amuletler yapmak da mümkün olacak.


Daha fazla heyecan ve daha fazla macera:

2.3.0 ile işte yukarıda bahsedilen değişikler ile yeni Adventure modumuz oyunculara eskisinden daha hızlı bir oyun oynanmasını sağlayacak ve daha da önemlisi yeni yamamız çok yakında geliyor...

By : Diabolus 09.08.2015 | 20:07
Son Düzenleme: 10.08.2015 | 10:51 Gönderen: Diabolus
Etiketler:
opossum 10.08.2015 | 00:34


sabırsızlıkla bekliyorum


kaaputenen 10.08.2015 | 01:03


teşekkür ederiz kardeşim
2.3 tarihine 26 ağustos demişler   doğru mu acaba ?


Diabolus 10.08.2015 | 07:57


2.3.0 için gönderilen bir mavi gönderi de sezon 3 bitmeden gelmeyeceği söylendi. Sezon 4'de 28 Ağustos olduğuna göre 26 Ağustos gibi çıkacaktır 2.3.0 ama resmi bir açıklama daha yapılmadı bu konuda. Sezon 4 zaten kesin 2.3.0 ile başlar.


Highlord 10.08.2015 | 10:49


Bilgilendirme için tesekkurler.

Kanai's Cube, oyun mekanigini ve zevkini bir hayli değiştireceğe benziyor.

Birde şu Hellfire amulet ve ring'i set haline dönüştürüp, set bonus vermiş olsalar, pek çok insan bu itemları kullanır gibi geliyor.

Diabolus 10.08.2015 | 14:08


Bilgilendirme için tesekkurler.

Kanai's Cube, oyun mekanigini ve zevkini bir hayli değiştireceğe benziyor.

Birde şu Hellfire amulet ve ring'i set haline dönüştürüp, set bonus vermiş olsalar, pek çok insan bu itemları kullanır gibi geliyor.

Hellfire amulet ve ring set yapmak çok iyi fikir ya keşke olsa öyle bir şey. Aslında ben hala Diablo 2'deki bir iteme ismimizi verme olayını bekliyorum. Diablo 2'de Lod'da bir görevi bitirdiğimizde oluyordu böyle birşey :)


OguzKr 10.08.2015 | 18:35


kanai's cube kullanamadım.eksik metaryel yok gibi furuyor ama ?


Diabolus 10.08.2015 | 19:59


kanai's cube kullanamadım.eksik metaryel yok gibi furuyor ama ?

kana'inin kübü henüz kullanımda değil. 2.3.0 başladığında gelecek bu küp. yani bu ay sonunda gelecek olan yama ile oyuna eklenecek. Şuan sadece ptr de denenebiliyor.


OguzKr 11.08.2015 | 08:28


ben ptr de oynuyorum...uzun zamandır girmiyordum oyun çok daha zevkli geldi...dediğim gibi kanai's cube kullanamadım.


Diabolus 11.08.2015 | 11:12


kana'inin kübünü bulman gerekiyor önce. Act 3'de yeni bir harita var oradan bulacaksın.